• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мауа туторијал за текстурирање со Alpha Chanel и мапи за транспаренција

  • Ја почнал/а темата
  • #1

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Здраво на сите еве од мене уште еден туторијал за Мауа секако :D. Во овој туторијал е опишано како можат да се користат текстурите со Alpha Canal како и една друга слична техника за текстуриранје на објекти. Туторијалот ево PDF формат и зафака 1 MB. Се надевам некому ќе користи. :)
еве го ликот http://www.sendspace.com/file/ayqi63
Поздрав Дарко.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,036
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно