1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

maticni ploci lga775

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 10 Април 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Abit I-45C Lga775 maticna ploca ispravna, cpu 3ghz ednojadren so 1mb cache, ram 1gb ddr2. Cena 800 den forumska.
  15233517747832653832315994942762.jpg 1523351818915227419035352822976.jpg
   
  На Spamalot му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Da ne otvoram nova tema dodavam uste edna maticna. So cpu Celeron D na 3.06gh i 2x512mb ram. Sleduva bez grafika i kulerot ( u otpad gi frlam kulerite ) modelot i e foxconn p4m8907ma - cena 600 denari.
  15233592946155130588402066967376.jpg
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Edna ploca sose ednojadren cpu i kuler 600denari. Site 4 za 2000denari.Znam samo deka na edna od tie foxconn necine lan portata
  FB_IMG_1523622206063.jpg
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Abit i foxconn se sitnati ostanati se uste asus i taa foxconn do nejze od gornata strana. Na nejze kako sto ja testirav ne rabote lan portata odnosno rabote izvesno vreme pagja netot mozebi e do drajveri Nz. Cenite si ostanuvaat isti.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Gi davam dvete ploci so cpu pentium 3.0ghz i celeron d 3.06ghz. modelot nivni e : Foxconn 945g7ma(necine lan) ,asus p5vdc-x Gi davam zaedno za 1000 den ili trampa za 1tb hdd,2x2gb ddr2 ramovi,grafika 1gb ddr5. Za edno od ovie delovi davam dve ploci

  15237084085623450808996991643245.jpg
   
  Последна промена: 14 Април 2018
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam uste edna ploca. Sleduva so cpu e8400 mislam ili e8300. Komplet 1500. IMG_20180414_192451_083.jpg
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Foxconn i Gigabyte se prodadeni. Dodavam nova zaliha na Asrock 775xfire-vsta komplet so cpu pentium 630 na 3.0ghz i kuler deepcool so smeneta termopasta. Cena 700 denari. IMG_20180418_111635.jpg
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam uste lga775 i amd am2 maticni.
  za lga775 od ploca po 600 za site objaveni dosea sto se na zaliha. Modelite se na slikata. A za amd am2 cenata e 800 den sose cpu athlon x2 4200.
  IMG_20180420_134420.jpg IMG_20180420_134426.jpg IMG_20180420_134600.jpg 15242293836571220328485320339595.jpg
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  1200 денари сосе процесор core2duo e6400.
  IMG_20180422_154609.jpg
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  15244394323044393276722812542246.jpg Останата е уште оваа другите се ишиткани по фб огласниците.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Моментално плоча неам и за лек. To be conntinued.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam edna maticna ploca u komplet so : e3400 cpu, kuler so nova termopasta smeneta, ram memorija 2x2gb ddr3 na 1060mhz ili po vas izbor na 1333mhz. Cenata se odnesuva na kompletceto koja sto iznesuva 2200 denari. Modelot na plocata go pisuva na plocata.
  Kako zabeleska e toa sto nemam plehce i eden sata konektor vo transportot mi e previtkan ali ima uste 3 sata konektori. Nema drugi nikakvi mani ili problemi. IMG_20180502_103109.jpg
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Gorenavedenata Ploca e prodadena .
  Na nejzino mesto dodavam druga Asus komplet so : e3400 procesor sose kuler i smeneta nova termopasta, ram 2x2 ddr3 na 1333mhz ili 1060mhz po vas izbor i maticna ploca sose plehce . Printscreen so modelot nejze podolu. Cena 2500 denari fiksna.
  Screenshot_13.png Screenshot_14.png
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  I ovaa e prodadena nadvor od forum kompletna konfiguracija. Odnosno patuva po kargo za Struga.
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam uste dve ploci :
  Asrock 1300 denari sose procesor e5700.
  Abit 1000 denari sose procesor celeron e3400. IMG_20180511_172545.jpg 15260595712136518537085947491544.jpg
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Cena bez cpu : Asrock G41M-VS3 - 1000 den, Abit G31-M7 TE - 800 den.
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  продадени се двете. Моментално немам залиха на лга775 плочи.
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Maticna ploca lga775 sose procesor e2200 i kuler za 800 denari toptan. Opciono moze i da se dodade 2gb ram edna plocka kingston za sevkupno 1300 denari. IMG_20180523_174645_HHT.jpg IMG_20180523_174651.jpg
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 21. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 22. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 23. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Матична плоча г31 чипсет , имаше еден искривен пин но го средив, нема никакви проблеми , работе со сите процесори што ги поддржува. Цена 700 денари .Со плочата следува процесор целерон Д 420 и кулер . 1538479551124797856280.jpg
   
 24. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,389
  3,714
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  600 denari bez CPU i ladnak.
   
Слични теми
 1. Soft
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,316
 2. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  698
 3. Pane24
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  739
Вчитување...

Сподели

Вчитување...