1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Maticni ploci lga1151 komplet

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 23 Јануари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Zaradi apgrejd gi sitkam slednive maticni.
  Biostar tb250 so 6 slota za grafiki , 4gb ddr4 ram , g4400 procesor . Cena 4000 denari.Na zaliha 2 takvi.
  Biostar tb250 so 12 slota za graficki , 4gb ram , g4400 procesor - 5000 denari. Na zaliha 2 takvi.
  Asus strix H270 Gaming Plus , pod garancija , so g4400 cpu , ddr4 4gb ram - 5500 denari.
  Nemaat plehcinja za pozadi.
  Cenite se fiksni.
  15482009322233208009282307927724.jpg
   
  Последна промена: 23 Јануари 2019
  Garfield', MarijanMK и на cele_x им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam uste dve maticni gigabyte h110 so cpu g3900 ,4gb ram ddr4 2133mhz. Cena 4000 denari. 15485509399967686732855481918651.jpg
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати плочи се :
  1. Gigabyte - 1
  2. Biostar tb250 - 2
  3. Biostar tb250 so 12 slota za pciex - 2 .
  4. Asus h270.
  Ке ве замолам без трампи.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam uste edna gigabyte maticna , so cpu g4400 , 4gb ram geil.
  Cena 5000 denari. IMG_20190128_205956.jpg
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ostanati se uste ovie ploci. Cena za gigabyte h110 so celeron g39xx cpu , 4gb ram - 4000 den.
  Za gigabyte z270 gaming , g4400 , 4gb ram geil - 5000 den.
  Za asus prime h270 plus , g4400 cpu , ram kingston 4gb , pod garancija uste godina vreme odprilika. - 5500 den.
  IMG_20190130_182356.jpg
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Rezervirana do utre.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Gigabyte H110 D3A so g3900 Cpu , ddr4 4gb ram - 4000 denari.
  Asus Prime H270 Plus so g4400 cpu , ddr4 4gb ram , plocata e pod garancija do 11.05.2021 - 5000 denari.
  Cenite se fiksni.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Rezervirana do utre.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Asus plocata otkazana reservacija. No resiv da si ja zadrzam za sebe.
  Dodeka gigabyte h110 ide na prodazba za 3000 denari so procesor i ploca. Moze i samo procesorot g3900 za 1500 denari a samo ploca 1500.
  Isto da napomenam deka po nekoja slucajnost ramovite na tie ploci bea po 8gb kingston 2400mhz mislekji deka se 4gb.
  Da gi kupel nekoj ke bese negova srekja...
  1549363608990234950263280719667.jpg
   
  Последна промена: 5 Февруари 2019
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Momentalno sve e rasprodadeno...
  To be continied..
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Edna maticna tb250 so procesor celeron g3930 , ram 4gb a-data .
  Vo ponuda vleguva i ssd 120gb SP.
  Cena za toptan ploca , procesor , ram i ssd e 4500 denari fiksno. 15501188862542439957775364010290.jpg
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,807
  2,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Komboto e rezervirano / prodadeno .
   
Слични теми
 1. Soft
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,224
 2. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  549
 3. Pane24
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  601
 4. Pane24
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,914
 5. Pane24
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  513
Вчитување...

Сподели

Вчитување...