1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Maticni ploci lga1151/1150 komplet

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 23 Јануари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Zaradi apgrejd gi sitkam slednive maticni.
  Biostar tb250 so 6 slota za grafiki , 4gb ddr4 ram , g4400 procesor . Cena 4000 denari.Na zaliha 2 takvi.
  Biostar tb250 so 12 slota za graficki , 4gb ram , g4400 procesor - 5000 denari. Na zaliha 2 takvi.
  Asus strix H270 Gaming Plus , pod garancija , so g4400 cpu , ddr4 4gb ram - 5500 denari.
  Nemaat plehcinja za pozadi.
  Cenite se fiksni.
  15482009322233208009282307927724.jpg
   
  Последна промена: 23 Јануари 2019
  Garfield', MarijanMK и на cele_x им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam uste dve maticni gigabyte h110 so cpu g3900 ,4gb ram ddr4 2133mhz. Cena 4000 denari. 15485509399967686732855481918651.jpg
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати плочи се :
  1. Gigabyte - 1
  2. Biostar tb250 - 2
  3. Biostar tb250 so 12 slota za pciex - 2 .
  4. Asus h270.
  Ке ве замолам без трампи.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Gigabyte H110 D3A so g3900 Cpu , ddr4 4gb ram - 4000 denari.
  Asus Prime H270 Plus so g4400 cpu , ddr4 4gb ram , plocata e pod garancija do 11.05.2021 - 5000 denari.
  Cenite se fiksni.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Sleduva : Maticna ploca , procesor g3930 , ram 4gb 2133 Crucial ili g-skill po vas izbor i kuler na lga1151.
  Cena 5000 denari za toptan. IMG_20190318_220430.jpg
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Последна промена: 20 Март 2019
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Gorenavedenite prodadeni.
  Dodavam mining ploca so 12 slota za gpu.
  Cena 4000 den za ploca i procesor g3930.
  IMG_20190324_174021.jpg
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Plocata e prodadena , ostanat e uste procesorot i kulerot , cena za niv 1500 denari.
  Isto taka dostapni se 2 ploci Biostar H110M-BTC sose procesori g3930 za 3000 denari kombo.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Pogorenavedenite se prodadeni.
  Na zaliha gigabyte ploca, procesor g3930 , 4gb ram kingston ddr4 . Sleduva so kutija i plehce.
  Cena 3800 denari.
  IMG_20190405_225412.jpg IMG_20190405_225351.jpg
   
  На Zabegann му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Asrock @FATAL1TY B250 Gaming K4 so plehce i procesor g3930. Cena 3500 denari.
  [​IMG]
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni maticni ploci : Gigabyte h110 d3 + 4gb ram crucial ddr4 2400mh + cpu g39xx za 3500 denari.
  So sekoja kupena ploca gratis 60 gb ssd.
   
  Последна промена: 28 Јули 2019
  cele_x, krema и на CyberTm им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Уште една плоча е достапна. Бонус ССД 60гб.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapna edna Gigabyte h110 d3 + 4gb ram crucial ddr4 2400mh + cpu g39xx za 3500 denari.
  So sekoja kupena ploca gratis 60 gb ssd.
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodadena i biostar tb250 kako kombo so g3900 cpu , ddr4 ram 4gb
  isto na zaliha i gigabyte h110 d3a so cpu g39xx , ddr4 4gb ram
  Cena za ploca kombo 3000 denari. photo_2019-08-13_23-14-57.jpg
   
  Последна промена: 15 Август 2019
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dvete ploci prodadeni.
  Momentalno nema zaliha.
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Na zaliha edna ploca Biostar tb250 , cpu g3900 , 4gb ram ddr4 apacer 2133 mh. Plocata e servisirana , smenet mosfet i 4 kondezatori. Testirana e i vo ispravna sostojba.
  Cena 2000 den za toptan.
  Proba i test na lice mesto pred da ja kupite.
  IMG_20190824_183830.jpg
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Матичната е шитната за ефтини пари. Останати се процесорот и рамот. Цена за нив топтан 1600 ден. Не се делат тие двете.
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Sve e rasprodadeno.
  Za novi kolicini ke pisam apdejt.
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Maticna ploca , cpu g3900 , ram ddr4 2133 SP - 3000 den. So doplata od 500 den dobivate i m.2 ssd 120gb Kingston. IMG_20191013_205021.jpg
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni 2 Asrock H81 komplet so g1820 cpu i ram a-data 4gb ddr3 1600 mh.
  Cena 2500 denari.
  Gratis psu MS titanium 400w.
  IMG_20191203_234347.jpg
   
  Tozo8, DaVoRkNe и на Uber- им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Maticni ploci biostar h110 so g3930 cpu , ram ddr4 4gb . Gratis so sekoja ploca 160gb hdd. Cena 2500 denari. IMG_20191210_222339.jpg IMG_20191210_222414.jpg IMG_20191210_222911.jpg
  Распродадени и резервирани сите.
   
  Последна промена: 12 Декември 2019
  На saxo98 и Tenny им се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
Слични теми
 1. Soft
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,307
 2. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  688
 3. Pane24
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  729
 4. Pane24
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,068
 5. Pane24
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  599
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...