• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Maticna GA 861 SME-SE

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ivotopansko

Intern
14 јануари 2008
36
0
ke moze li nekoj da mi dade opis na ovaa maticna ploca.

Maticna GA 861 SME-SE

:D odnapred blagodaram.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
GA 861 SME-SE :zbunet:

Друже, за кој модел (бренд) на матична плоча се работи во случајов. Кој е производителот? Податоците за моделот кои ги презентираш се недоволни за да знаеме за кој модел на матична се работи.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@ivotopansko
Ако се работи за матична плоча Gigabyte, тогаш посети го сајтот и одбери го точниот модел на плоча и побарај мислење.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Вероватно мисли на GIGABYTE GAM61SMES2 Micro ATX AMD Motherboard ....?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно