• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Maticna ASROCK

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
676
Dali nekoj ima iskustvo so sledniot model na maticna:

MB ASROCK 4Core1600Twins-P35 Intel® P35

Za model so priblizni karakteristiki na ovoj potrebno e da izdvojam recisi 75% poveke.Ako gresam koregirajte me.fala
 
M

Mr.Alien

Гостин
Well...самиот си одговори на некој начин. А да не се зезаш со производители од втор/трет ешалон, туку да платиш поскапо и да имаш вистински квалитет?
Според онаа народната - сиромавиот секогаш плаќа двапати. Освен, се разбира, ако не планираш платформа за Word/Excel/Internet/Music/DVD/Solitaire? Тогаш и не ти е потребна скапа плоча....
 
M

Mr.Alien

Гостин
Лично искуство со неколку Asrock плочи. Впрочем, се оравија во последно време, но сепак имаат уште да работат на тоа поле.
Пописот слабости е голем, барем на моделите со кои имав контакт.
Но, тоа е само мое мислење, не мора да биде земено здраво за готово.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Обично не сум скептик кога станува збор за поефтини плочи, но со АsRock сум имал на два пати лошо искуство. Истото ми го викаа и за Ellitegroup ECS ама со нив до сега сум немал никаков проблем...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
676
Vo sekoj slucaj vi blagodaram na vaseto mislenje.Go zemam vo predvid sekoe od vasite razmisluvanja,bilo da se poklopuvaat so moite ili ne.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Jas imam ASRock i mi e zakon... edino mozele pogolem ladilnik da stavat, ama ne e mn los poso e bakaren:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно