• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Матична шлоча ЛГА 775

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gocetan

Gaining Experience
6 октомври 2011
186
178
Skopje
Матична плоча лга 775 , да има 4 слота за ддр2 мем. и да подржува core 2 quad процесор.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
822,445
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно