1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Матична плоча, дали вреди да се чува???

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Zabegann, 18 Декември 2015.

 1. Zabegann

  Zabegann
  Gaining Experience

  56
  59
  19 Јануари 2015
  Машко
  Ми се наоѓа една матична плоча MAXIMUS FORMULA II еве линк до неа
  https://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_II_FORMULA/overview/

  Прашањето ми е дали ваква матична вреди да се чува бидејќи веќе имаме понови процесори и матични, а ова е веќе застарена матична. Морам да напоменам дека досега не сум имал вакво нешто но веќе имам понов компјтер и мислам дека таа моќ ќе стои туку така неискоритена. Ама пусти мерак па не ми се дава, ве молам ваши мислења, идеи и предлози.
   
  На Speedy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ова се исплати само ако ја искомбинираш со Q9550 или Q9650.

  Иначе ако не ја користиш продади ја, барем некој ќе и се радува.
   
  simplicitas_, Gaston и на Oktar им се допаѓа ова.
 3. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,235
  2 Септември 2012
  Машко
  Па сега ако ти е мерак чувај си ја ,ако не продај ја, тоа е индивидуално и зависи од секој поединечно.
  Инаку факт е дека е добро парче хардвер, ама и факт е дека времето се гази па и оваа плоча.
  Јас ако се прашувам би ја возел сеуште. ;)
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,579
  4,028
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ја би и ја извадил маста .
   
  На Вајкинг и LegijaIVAN им се допаѓа ова.
 5. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Јас би ја купил :)
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,842
  2,693
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Jaс би ја урамил :)
   
  На Zabegann и Вајкинг им се допаѓа ова.
 7. Zabegann

  Zabegann
  Gaining Experience

  56
  59
  19 Јануари 2015
  Машко
  Дечки изгледа не ме свативте, имам FX 8350 кој го користам моментално, што значи дека таа матична би ми стоела така односно нема да ја употребувам, а пусти мерак не ми се дава а имам некој E6850 процесор на неа.
   
  На Speedy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,490
  1,808
  5 oктомври 2007
  Машко
  Stavaj ja na prodazba.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...