1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Матична на тв

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Aka1458, 21 Мај 2020.

 1. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  37
  5
  18 Февруари 2020
  Машко
  Здраво,вчера за време на неремето удри гром и ми прегоре твто, поточно матичната е спржена,твто е околу 30 илљади колку би коштала нова матична од прилика како одат тиа цени за тв?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  974
  1,703
  20 Јануари 2015
  Машко
  Тешко дека ќе добиеш одговор овде, освен ако не е член на форумов некој сервисер на ТВ. Од искуство, крупни поправки на ТВ, се неисплатливи. Удар од гром не ти покрива гаранцијата и во случај да ти бил телевизорот под гаранција . Патем,намерно овластените сервиси или немаат резервни делови или имаат ама се неразумно скапи. Сепак прашај во овластен сервис за цена ако воопшто имаат делови.


  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
  На Rukfash и igor_igor им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,508
  6,817
  21 Јануари 2009
  Каде живееш и дали само тв-то ти рикна и дали беше пуштено?
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,811
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  Како дојде до овој заклучок?
   
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,146
  1,239
  11 Март 2011
  Сврти во овластен сервис (зависно од брендот) и прашај, да кажеме на пример Видео Дата, со неколку вртења ќе знаеш дали го имаат делот и колку би чинел.
   
 6. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  37
  5
  18 Февруари 2020
  Машко
  Еден братучед се разбира во електроники и го има отворено, матичната кошта околу 9000 денари ми кажаа


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На HerMudo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,811
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  И јас се разбирам од електроника, затоа прашав.
   
  На Aka1458 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. viktorijano

  viktorijano
  Intern

  6
  1
  5 Февруари 2015
  Машко
  Najcesto strada napojuvanje od struen udar i kako sto znam zimaat okolu 50eu za servis proverisi na poveke mesta pred da go osta is
   
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,476
  7,465
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ич не ни кажувај каков ТВ, пошто плоча си е плоча нели.

  Не читате правила на форумов или капацитетот е на фул, па не влага веќе ништо. Да навреда е, банирајте ме слободно.
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,598
  4,064
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Битно е 30 иљади купено тв-то што значи дека е некоја јака фраерска марка тоа тв.
   
 11. Aka1458

  Aka1458
  Intern

  37
  5
  18 Февруари 2020
  Машко
  Ххахахахаххаха улава работа


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...