1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка матична и процесор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 22 Февруари 2019.

 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  427
  238
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  како што вели насловот, проценка, па може и ќе одат на продажба
  ECS h61-h2-mv
  i3-3220
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,254
  8,652
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не се исплати продажба.
  Плоча 800 денари, Процесор 1800 денари.

  Процесорот е сеуште подобар од G4900 (синојка го бенчмаркував) а G4900 е 2600 денари нов, јебига.

  Чувај си ги, склопи некое фајл серверче, или дај на баба ти.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
  Плоча 1200
  Процесор 1800
  Само плоча ако продадеш ќе си го чуваш процесорот долго време
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,057
  3,130
  2 Септември 2012
  Машко
  Плоча: 1200-1500
  Процесор: 1500
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,415
  13,517
  23 Јануари 2008
  Манга
  Немој да ги двоиш, т.е. не ја продавај матичната пред да го продадеш процесорот. Дефицитарни се тие матични, а процесор се наоѓа.
  За топтан барај им 2800.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  427
  238
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! ако има понуда за замена на процесорот со i5 ili i7 од иста генерација со моја доплата, пишете ми
   
 7. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  363
  362
  17 Март 2010
  Машко
  Одлучи да не ги продаваш?
   
 8. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  427
  238
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  konfiguracija napraviv, sve komplet samo
   

Сподели

Вчитување...