• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Матична ASUS ROG MAXIMUS XI GENE

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
931
858
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Како што гласи насловот ја продавам матичната.
Матичната е купена од setec на 08.06.2020 , а има гаранција до 08.05.2023 година.


Доаѓа со сите работи во кутијата како што дошла од продавница.
Никогаш не е оверклокувана ниту пак има проблем некаков со неа.
Матичната се користеше со i9-9900k и 32гб рам и си работи без проблем.
Тестирање ако сакате може на лице место со ваш процесор и кулер , а за графичка и напојување нема проблем имам јас.
Матичната нема никаква мана и си работи без проблем.
На неа ако сакате и ако има понов биос може на лице место и за тоа да ви завршам работа ако не знаете како бидејќи јас последен кој ставив незнам кој беше и не сум проверил до ден денес.
За секое прашање или ако сте заинтересирани или има нешто што не ви е јасно ве молам пишете приватна прорака.

20201017_115119.jpg 20201017_115146.jpg 20201017_115154.jpg 20201017_115254.jpg 20201017_115400.jpg 20201017_115441.jpg

Контакт/Viber/Whatsapp/Telegram : +38975651213 Зоки

Цена 16500 денари и не е фиксна и воедно има простор за договор околу цената ако сте сериозен купец.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
931
858
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
12500 денари

Едит : Матичната тој што ќе ја купи и е од скопје лично јас му ја доставувам и воедно ако сака може заедно пред мене да ја тестира за да не испадне после не подржавала ваков процесор таков или не му правела кеиф не била убава на изглед и други ситници.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
829,656
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно