• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mathematica 6

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Дали има некој слушнато за програмов и дали знае каде може да се најде литератра за него. Многу е добар според кажувањата на производителот, го извадив ама мора да се прочита нешто инаку не бива.

позз и фала
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Програмот си е супер, јас работам на петката и прилично добро ја владеам, барем за мои потреби.
За книга воопшто не ти треба, секоја команда е поткрепена со соодветна документација и неколку примери во Help Browser-от на Mathematica. Имаш се и сешто.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Ја немам работено на програмов, знам една друга MathLab се вика, па видете направете споредба ако имате време :)
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Ние на факултет работеФме прва година на Математика 5 ... а за литература во самиот програм можеш да најдеш литература ...:bravo::rolleyes:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Значи самиот треба да си ја разработам. па OK долго е летото:p ќе најдеме време
 

ChemicalAngel

Gaining Experience
24 ноември 2008
822
229
Многу добра програма за решавање на математички проблеми.
Книги литература нема потреба зошто има неверојатно добар help што е реткост. Не е без пари треба пиратска да ја најдеш затоа што оригинална верзија чини околу 1000$.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.278
Мислења
891.772
Членови
31.456
Огласи
2
Најнов член
goran1988
На врв Дно