• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Материјали за Linux+

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Dali ima nekoj ili znae kade mozat da se najdat materijali (knigi,videa) za Linux+ sertifikatot na Comptia.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Околу ова прашање може најповеќе Алекс да ти помогне! :bravo:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Kje moze nekako da se dogovoreme i jas ako mozhe da ja isfotokopiram od tebe, bash sakam da ja vidam .. i da pochnam da ucham realno sega za Linux .. oti mosh i jas kje se prijavuvam za polaganje na sertifikat na Debian i Ubuntu ..
 
30 август 2007
36
1
a inache za ucenje bi ti preporachal da zemesh nekoe distro i kniga za nego (eve za ubuntu ima i makedonska kniga) i da pocnesh step-by-step da uchesh :)
Спремам семинарска работа за на факс Linux-Ubunti basics..Добро би ми дошла помош со некоја книга..Уште подобро кога таа би била на македонски..Како би можел да ја добијам..Ја имаш како електронска верзија. Или!?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Konecno posle kopanje na internec uspeav da najdam nekoi raboti.Sekoj sto e zainteresiran za video materijalite i nekoi od knigite sto gi najdov neka prati privatna poraka.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,858
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно