Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Материјали главноме

Статус
Затворена за нови мислења.

Chovek

Intern
21 август 2007
8
0
Здраво дечки

Ете јас решив да скапам во овој дел од форумот. Па вие како сакате :LOL:

Да удриме одма на идејата. Значи доколку е дозволено на овој форум (вие кажете ми, јас сум нов :pPP ) да си направиме нешто како базиче на материјали поврзани со самите испити (нивно учење и полагање) (главно во почетокот би биле линкови). Би можело за секој од нив да почниме засебна тема (пример : http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=902 ), или пак во оваа тема да ги ставиме сите тие материјали (веројатно би било понепрегледно).

Па ајде коментари околу идејава (само нека каже некој нешто лошо, па ќе види :)) ), коментари, предлози ... па да го реализираме што побрзо :nazdravje:
 

Chovek

Intern
21 август 2007
8
0
Ata и _EAX спомнаа дека поседуваат доста видео материјали. Се очекува нивна соработка :)
 

Chovek

Intern
21 август 2007
8
0
Пример рецимо, јас ко асполвент планирам пополека да почнам да учам/спремам некои од испитите за кои се добива сертификат. Сметам дека најдобро е да почнам со А+. Значи ми треба материјал за тоа и толку :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Би ве замолил сите да ги почитувате правилата.
Доколку авторите не се согласиле нивните книги да се делат на интернет бесплатно, немате право да ги постирате на форумов.
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Za linkovi kon materijali , ok e so mene, ako e ok so adminite.
Tutorijalite sto gi imam jas eden e po 700Mb, na dial-up sum, ni mozam da gi aploudiram negde sega. AKo nekoj saka, os oktomvri sum vo skopje, slobodno ke se najdeme na kafe, i ke se razmenime.
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Пример рецимо, јас ко асполвент планирам пополека да почнам да учам/спремам некои од испитите за кои се добива сертификат. Сметам дека најдобро е да почнам со А+. Значи ми треба материјал за тоа и толку :)

Jas imam kniga za A+, i toa mislam deka e od 2007 (ama ne me drzi za zbor, bitno mislam deka e najnovo izdanie.)
E sega, okolu 10 MB , dial-up-ot mi paga non stop , ne mozam da ti aplaodiram.
Jas site knigi gi simnuvam os www.flazx.com , ima tamu sekcija sertificates, ides tamu i ima se mnoguce skoro za site sertifikati. Jas od tamu ja simnav.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Здраво дечки

Ете јас решив да скапам во овој дел од форумот. Па вие како сакате :LOL:

Да удриме одма на идејата. Значи доколку е дозволено на овој форум (вие кажете ми, јас сум нов :pPP ) да си направиме нешто како базиче на материјали поврзани со самите испити (нивно учење и полагање) (главно во почетокот би биле линкови). Би можело за секој од нив да почниме засебна тема (пример : http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=902 ), или пак во оваа тема да ги ставиме сите тие материјали (веројатно би било понепрегледно).

Па ајде коментари околу идејава (само нека каже некој нешто лошо, па ќе види :)) ), коментари, предлози ... па да го реализираме што побрзо :nazdravje:


Идејава ти е супер, баш сакав и јас да предложам нешто вакво, само да не должиме многу, да одбереме име за тоа базиче/тема и да се зафатиме за работа.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Би ве замолил сите да ги почитувате правилата.
Доколку авторите не се согласиле нивните книги да се делат на интернет бесплатно, немате право да ги постирате на форумов.


Хмм... па може да се избегне и нивното несогласување доколку насловот на нивната книга се најде на форумов.
Едноставо покрај насловот на книгата, ќе постираме и линк за нејзино купување преку AMAZON, со што од една страна нив им правиме услуга, а од друга избегнуваме прекршување на правилата како и '' несогласување на авторите '' доколку насловот на нивната книга се најде постиран на форумов.
Па после тоа одкако ќе се знае насловот на книгата секој може да се снаоѓа како сака, дали преку некој WEB сајт за таа намена или преку GOOGLE со користење на оператори за по точни пребарувања... едноставно кажано како знае и умее.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Хмм... па може да се избегне и нивното несогласување доколку насловот на нивната книга се најде на форумов.
Едноставо покрај насловот на книгата, ќе постираме и линк за нејзино купување преку AMAZON, со што од една страна нив им правиме услуга, а од друга избегнуваме прекршување на правилата како и '' несогласување на авторите '' доколку насловот на нивната книга се најде постиран на форумов.
Па после тоа одкако ќе се знае насловот на книгата секој може да се снаоѓа како сака, дали преку некој WEB сајт за таа намена или преку GOOGLE со користење на оператори за по точни пребарувања... едноставно кажано како знае и умее.

Навистина нема никаков проблем околу насловите, постирање до линк на амазон и не е потребно (во секој случај можете, по желба)
Имаше линкови до rapidshare со целосни downloadable книги, ги едитирав постовите.. Заради тоа нагласив преку пост, за да не треба пак да едитирам постови :) Само ве потсетив на правилата, no hard feelings :bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Што се однесува до линковите до амазон, може и да користие ваши реферал кодови и да заработите од евентуална продажба. :)
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Навистина нема никаков проблем околу насловите, постирање до линк на амазон и не е потребно (во секој случај можете, по желба)
Имаше линкови до rapidshare со целосни downloadable книги, ги едитирав постовите.. Заради тоа нагласив преку пост, за да не треба пак да едитирам постови :) Само ве потсетив на правилата, no hard feelings :bravo:


Е баш поради тие постови дадов таков предлог, мислев дека во предупредувањето што го даде претходно несмеело и наслови на книгите да се даваат, ама изгледа погрешно сум сватил :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.135
Мислења
975.335
Членови
35.447
Најнов член
AMirchovski
На врв Дно