1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мапа на град Скопје

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од viksa86, 20 Март 2013.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  805
  22 Април 2011
  Машко
  Не знаев каде да ја ставам темава мислам овде е нај соодветно
  Барам веќе саат време не нет нема никаде мапа со индекс на улици за град скопје(населба аеродром и лисиче ми требаат) за принтање ако некоја има некоја идеја би бил многу благодарен за помошта
   
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
 3. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  805
  22 Април 2011
  Машко
  o_O so index na ulici dole vo kvadratce iminjata po azbucen red so brojki takvi ima miljon bez index
   
 4. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,177
  3,534
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Бидејќи професионално го работам тоа, се бунтувам за терминот мапа. Во Македонија тоа се вика карта.

  Покрај таа на kjosmofon, еве ти уште нешто.
  http://www.openstreetmap.org/

  Пребарување по улици.
  http://skopje.on.net.mk/
   
 5. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  805
  22 Април 2011
  Машко
  vaka treba da izgleda da mozam da ja isprintam zasto na teren nema online search na ulici
   
 6. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,177
  3,534
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
 7. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  805
  22 Април 2011
  Машко
  blisko megutoa ne e toa nema veze drugarce mi kaza na benziska lukoil imalo 190 denari ke trknam utre resen problem moze KLUC fala na pomos
   
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  3,504
 2. Taurus
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,507
 3. Taurus
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  4,479
 4. astojkovski
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,783
 5. D3N1EL
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,350
Вчитување...

Сподели

Вчитување...