1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мap area hover

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од BrankoTasevski, 30 Јули 2013.

 1. BrankoTasevski

  BrankoTasevski
  Intern

  14
  0
  15 oктомври 2012
  Машко
  ми треба помош околу map area неможа никако да ставам hover ја таргетирам и не прима нисто од css па ако може некој да ми помогне околу тоа
   
 2. BrandNew

  BrandNew
  Gaining Experience

  142
  85
  25 Април 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...