• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mandriva на VirtualBox

  • Ја почнал/а темата
  • #1

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
Имам Mandriva на VirtualBox и ми работи ненормално споро, btw на виртуелната имам ставено 700 мб рам и 36 мб графичка, а имам и Ubuntu na Wubi. Дали некој знае што е проблемот? Иначе конфигурацијата е: Intel Pentium 3.0 GHz, 1MB L2 cashe, 2GB DDR2 800MHz, Nvidia 7300 GS 256MB, 120GB HDD...ваљда не е до компјутерот, или тоа е?:zbunet3:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
hmmmz.. Pa vaka gledano solidna konfiguracija imash.. Imam videno Mandriva i na mnogu poslaba konfiguracija.. Verojatno ne e do kompjuterot..
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Види сетинзи.. графичка на мандривата зголемија за малце ... Хм.. после ако имасх некои портови уклучени исклучи ги .. експериментирај малце
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
edit: дали воопшто треба да се инсталираат некои драјвери на VirtualBox, пр. за плоча,графичка итн...
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Па ... за графичка треба.. види на офоцијалниот сајт за ВБ
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно