1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mame32 emulator со сите игри.

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Happy, 12 Јули 2019 во 04:35.

 1. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  335
  165
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  А мојата е уствари у вај стил, ракетка уствари со бариера како балонче, а не борбено авијонче како шо пишав прво. И многу подобра е.
   
 2. Ребро

  Ребро
  Intern

  3
  3
  18 ноември 2016
  Машко
  Од описот ќе да е River Raid (Јас на Spectrum ZX ја имам играно :), не знам за MAME дали ја има :)

  View: https://www.youtube.com/watch?v=9uCGFfqT4mw
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 3. julll

  julll
  Intern

  18
  5
  20 Август 2016
  Таа е, само со мали измени. Стилот на играње, птичја перспектива и се друго е исто, само оваа што ја барам јас е со подобра графика, розева позадина, а се друго е исто како оваа.
   
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  630
  562
  31 Мај 2011
  upload_2019-7-13_11-47-38.png

  да не е C64/нинтендо верзијата? различни се позадините на скоро секоја верзија за секоја конзола од играва
   
  На Ребро и julll им се допаѓа ова.
 5. julll

  julll
  Intern

  18
  5
  20 Август 2016
  Другар посакај од мене што сакаш. Ко мало дете се радвам. Ова е посебен момент. Да си ми здрав и жив. Од кога ја барам оваа. На нинтендо е играв. Дали знаеш дали е достапна на мамево или на која друга за играње на десктоп? Немам збор со кој би ти се заблагодарил.
   
  На Ребро и Steam. им се допаѓа ова.
 6. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  630
  562
  31 Мај 2011
  CCS64 може да ти ја емулира, на coolrom еве ти ја, ама за како да наместиш keybinds незнам. Со maximum speed toggleot пројди низ loading screenот, ама натака врска немам. C64 емулатори нема многу. Можда да пробаш на андроид некој од емулаториве што се, дали има нешо за C64, гарант полесно ќе е за keybinds.

  https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ab.c64&hl=en
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  335
  165
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  @julll Ју лаки санава бич :) А мојта кој ке ја најде? Иначе исто се радував као мало дете коа ја најдов првата моја најомилена уште на самио почеток кога татко ми ме носеше на ринѓишпил, ке купеше жетони еден поголем батко кој го познаваше татко ми ке управуваше на џојстик а јас пукав. Тоа беше Quasar која ми беше прва љубав која со години си ги цртав на хартија ракетките , ке ги исешам со ножички и си играв на масата :)

  Пазите само намалите го звукот на пред да пустите јутуб, пошто играта има "маана" звуко е превише бустиран. Оваа ја најдов ноју брзо ако при првио или вторио обид барајки по година.
  Али оваа другата шо ја опишав вчера никако да ја најдам , а треба да е некаде 85-86та година.
  Иначе останатите сите ги има на маме шо ми беа омилени.
  Туку ке гледам денеска да го земам мамето од другар ми и да го шернам на драјв.
  Едит: Мала помош. Не е од оние за двајца плејери у исто време. Тие се понови. Такви ги има еден куп копии една од друга.
   
  Последна промена: 13 Јули 2019 во 16:36
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,313
  1,431
  25 Март 2013
  Машко
  Јас така Night Slashers ја барав со години. Кое задоволство беше кога ја најдов...

   
  На deki1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. deki1

  deki1
  Gaining Experience

  152
  50
  20 Јули 2011
  Ја има олимпијадата, инаку мустафа закон се играше со години на флипери ред се чекаше, бравос за темата закон е.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  335
  165
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Ја не стигнав денеска. Си закачив сам една безвезална обврска и изгубив цел ден. Ај утре недела ваљда ке биде.
   
 11. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  335
  165
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Го најдов истото МАМЕ и го симнав од торент, оноа среденото со 1400 различни игри без дупликати.
  Кој сака нека ми пише порака ке му го пишам линк. Безбедно е.
   
  На Blagojce, boro1, GreenRoot и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,590
  2,911
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Пуштај едно пп накај мене :)
   
 13. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  775
  1,588
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,788
  2,605
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Па ај и мене пушти ми едно линкче, штом е безбедно. Само немој некој рансомвер да ме здене! :D
   
 15. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,313
  1,431
  25 Март 2013
  Машко
 16. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  335
  165
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Еваааа другарчиња конечно ја најде игричката, ама благодарение на другарчето кое ми посочи да тражам по flying vertical категорија. Некна коа ми го пушти линкот бев на работа и малце само зирнав преку мобилен.
  Сега пак само шо земав да гледам скриншотовите уште на втора страна, скриншот само жолт без никаква слика, али пошо вика cross shooter и е од 1987, а веќе кажав дека мора да е од 85та - 87ма. И писав насловт на youtube и на почеток пошо се појави баријерата си викам оваа е слична маму и јебем, ама не е таа, пошо не ги памтам ванземаљските авијончиња и ракетки. Али добро ја памтам музиката баш по ноти шо би се рекло која на почеток е така весела, а после коа се појавуваат кањоните и станува мистична. Исто добро го памтам звукот кога пукам во големите авиони коа метците го погодуваат авионот (жуб, жуб, жуб) :) Е авијончето кое го управувам не го препознав, го замислував малце поубаво, ама тоа е :D
  Дакле другарчето, кое после ке погледнам погоре кој ник е има да го частам. А частење заслужува и другарчето шо ја отвори темата. Одма проверив , ја нема во среденото маме од 1440 игри за кое ви праќав линк, ама ке си симнам и друго и тоа под хитно чим ке го постирам мислењето И откако ке почнам да ја играм (под услов дека ја има во working roms. Евааа ебати малеро у ворст кејс сценарио да у ниедно маме не работи :annoyed: ) и вероватно сам ке се частам уште одма вино :) Ај да видеме шо ке биде па ке ви пишам :)
  Mame emulator games for Flying Vertical category - page 2 - Mamepedia
  Air Raid (encrypted) - Mamepedia - all mame emulator games
  Air Raid.jpg
   
  Ребро, julll, VerGer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  335
  165
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Епа најде ја случааааајно :) Сеа само да симнам друго маме и да имам среќа да ја има игричката и да работе :)
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  526
  508
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ако најдеш ром сподели те молам :) а пошто си нашол име (ја барам и ја одамна оваа) .. ќе видам ја во ром-овите дома да не случајно ја има негде и дал работи
   
 19. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  680
  200
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Салата ми ја напраивте темава ама нема везе пратете некој линк и навака. Иначе тоа е таа ера на најдобри игри без смрт.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 20. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  607
  692
  2 Март 2011
  Машко
  Можеби така ни се чини на нас, што израснавме на "флипери".
   
  На VerGer и moongose им се допаѓа ова.
 21. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  335
  165
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Салата ама и те каква квалитетна висико нутрутивна салата со повеке видови ладно цедени девичански масла.
   
 22. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  912
  854
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Пушти ПП, фала

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 23. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  775
  1,588
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Ни прате пп ни ништо, само се испофале :)
  Нема гајле, се снаоѓаме и со други торенти, не е страшно :)
  Го ставам овој член во листата на лажговци :D
   
  На gokica и NecrotoX им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...