1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mame32 emulator со сите игри.

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Happy, 12 Јули 2019.

 1. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  837
  296
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Здраво дечки.

  Да не знае некој емулатор со сите отворени игри? Сите што ги најдов те мустафа фали те AVP фали те wonder boy 3 фали.

  Ако знае некој линк или може да шерува на гугл драјв би било топ.

  Од кога ојде Kickass се ми е тапа и незнам која страна е без вируси.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Rukfash и b.a им се допаѓа ова.
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  На замунда имаш колекција од 18 гига.
   
 3. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,800
  1,554
  22 oктомври 2012
  Машко
  На RuTracker има од ~60 GB ;)
   
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,163
  8,401
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Де бе?

  Дајде инвајт плиз
   
 5. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  558
  912
  16 Јануари 2016
  Машко
  [​IMG]
   
  На BEST, ТАТА_МАТА, NecrotoX и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Што ќе ти инвајт за рутракер.
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 7. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,850
  2,078
  19 Јули 2013
  Повели.
   
 8. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
 9. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  на torrenteleech има 490гб :D

  mame.png
   
  Necromancer, BEST и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,151
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,163
  8,401
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не ми се смејте бе, госпот гледа :oh:
   
  На BEST и Sharlovski им се допаѓа ова.
 12. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,009
  2,256
  28 Јануари 2017
  Машко
  Нашиов или некој чужди? :hay:

  За жал, не работаат сите игри без разлика колку гига или тера (да има и тера на англискиот) спуштиш, дали е то до 32 или 64 бит Windows не знам, многу замарање ми беше и се откажав. Би сакал да знам ако некој спушти успешен торент.
   
 13. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  397
  221
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Ја сум испробал еден мамиња и можам да кашам дека ич нема потреба од поголемо од 4GB. Оние од поголемите само имаат еден куп неупотребливи ромови и по 30 пати една исти со различен наслов и демек друга ревизија. Најдобро маме има едно со само 1440 ромoви и исто толку игри. Ниеден дупликат и неупотреблив ром А башка си има и cheat options за унишување на зававата :) Беше непоголемо од 1 GB , а можда и 700 MB. Овие денови ке направам eden gmail и ке го ставам на Google drive. Надам се дека има опција да биде share free. (нели без да куцам емаили).
   
  На TheMarshal, GreenRoot, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Може, имаш опција Sharable link, само пак ќе треба да куцаш ако не емаили - кориснички имиња, зашто не смее пиратерија јавно да се шири, освен на Бадијала форумот на времето :)
   
 15. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  397
  221
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Знам за тоа, така му праќам на брат ми у енглеска. А нема ли опција да обиде отворен за сите?
  Али нема проблем. Пошо е питање МАМЕ му јебем 32 пути, за игрички со кои пораснав ке куцам емаили на секој по ке побара. Само треба да го земам мамето од другар ми на УСБ, пошто нели пред 2 месеци сам имао једног рансомвера за госта :) Иначе имам и МАМЕ од 18 GB, ама не вреде да се замараш со тражење игри у дупликати со различни имиња. Ногу време се губе. А и така на гугл драјв има само 15 ГБ. Едино вреде ако сакаш да најдеш некоја стара игра со која си пораснал по флиперите а неси налетал до сеа. Јас така неуспешно потрошив нооогу време со ногу мамиња за една аркадна игра со борбено авијонче кое леташе низ кањони и имаше бариера у облик на балонче.
  Некаде околу 85та-86та е играта и ама никако да ја најдам. А само уште таа ми остана од омилените. :cry:
  Ке го частам кој успее да ја најде.
   
  Последна промена: 12 Јули 2019
 16. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,800
  1,554
  22 oктомври 2012
  Машко
  @Rukfash: Прочепкај тука да не ја најдеш случајно...
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  676
  600
  31 Мај 2011
  на coolrom имаш верзии и за MAME од повеќето игри.
   
 18. julll

  julll
  Intern

  56
  23
  20 Август 2016
  Ако ја најдеш таа игра те молам пиши ми пп, цел живот е барам!
   
 19. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  676
  600
  31 Мај 2011
  Mame emulator games for Flying Vertical category - Mamepedia

  на, барајте која е, скриншотови има. ја мислам дека е raiden fighters пошо таа има кањон.
   
 20. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,563
  3,479
  11 Декември 2008
  Машко
  Симни си само Mame емулатор и после само најдобрите игрици побарај си ги тука на Searching for Cadillac in All Roms at ROMNATION.NET и си ги симнуваш нема потреба од миљон игрици.

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
  На Jovan2389 и Lokvan им се допаѓа ова.
 21. julll

  julll
  Intern

  56
  23
  20 Август 2016
  Не е таа. Оваа јас што ја барам беше воен авион кој одеше на определена стаза, мислам дека беше портокалова или розева стаза, мораше да зема бензин за да се полни и имаше на секое како граница за да го помине. Некој да не знае, да помогне?
   
 22. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  397
  221
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Спасуваше ли човечиња, ги собира од бункери и ги враќа во база? Таа ли?

  Заборави в да кажам дека од птичја перспектива. И не е ниедна од тие шо познатите.
   
  Изменето од модератор: 16 Јули 2019
 23. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  676
  600
  31 Мај 2011
  дали е као скролер вертикален, или хоризонтален, и дали сликата е од некој real life кањон у позадина, или нацртано нешто?

  мене друго што ми паѓа на памет со бензин да се полни е river raid
   
 24. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  397
  221
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Да не беше choplifter
  Choplifter (bootleg) - Mamepedia - all mame emulator games

  А мојата е уствари у вај стил, ракетка уствари со бариера како балонче, а не борбено авијонче како шо пишав прво. И многу подобра е.
   
  Изменето од модератор: 16 Јули 2019
 25. Ребро

  Ребро
  Intern

  4
  4
  18 ноември 2016
  Машко
  Од описот ќе да е River Raid (Јас на Spectrum ZX ја имам играно :), не знам за MAME дали ја има :)

  View: https://www.youtube.com/watch?v=9uCGFfqT4mw
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...