1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Malku pomos vo vrska so kod

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од igorimor, 30 Март 2018.

 1. igorimor

  igorimor
  Intern

  18
  0
  4 Август 2017
  Машко
  Zdravo.!!!!

  Jas sum Igor

  pocetnik vo C++

  Malku Pomos


  Eve kod za ii company


  #include <iostream>

  #include <cstring>  using namespace std;


  int main()

  {

  string ime;

  string prezime;

  string pozicija;

  string staz;

  string oddel;

  string mob_broj;

  {

  cout<<"Vnesi ime na vraboten:"<<endl;

  getline(cin,ime);

  cout<<"Vnesi prezime na vraboten:"<<endl;

  getline(cin,prezime);

  cout<<"Vnesi pozicija na vraboten:"<<endl;

  getline(cin,pozicija);

  cout<<"Vnesi staz na vraboten:"<<endl;

  getline(cin,staz);

  cout<<"Vnesi oddel na vraboten:"<<endl;

  getline(cin,oddel);

  cout<<"Vnesi mob broj na vraboten:"<<endl;

  getline(cin,mob_broj);

  {

  cout<<"Ime na vreboten "<<ime<<endl;

  cout<<"Prezime na vreboten "<<prezime<<endl;

  cout<<"Pozicija na vraboten "<<pozicija<<endl;

  cout<<"Staz na vraboten "<<staz<<endl;

  cout<<"Oddel na vraboten "<<oddel<<endl;

  cout<<"Mob broj na vraboten "<<mob_broj<<endl;


  }

  }
  return 0;

  }  E sega znam da napravam iicompanysetup.exe !

  Ama neznam slednovo:

  Vo ovaj Progaram vnesuavam Ime ,Prezime mob broj I t.n I neznam kako da go zacuvam,I da otvoram nov file da receme Gjorgi I za nego pisuvam Ime ,Prezime I mob broj da zacuvam,Pa Marko posle I nego save file I.tn.E sega otkako ce vnesam

  Mob broj da receme za Gjorgi da se pojavi da se pojavi dosieto Gjorgi.

  Od napred vi Blaogdaram.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,876
  5,837
  27 Март 2014
 3. igorimor

  igorimor
  Intern

  18
  0
  4 Август 2017
  Машко
Слични теми
 1. TimeHack
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,111
 2. nem0
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  786
 3. nikola18
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,078
 4. daniel_makedon
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  857
 5. daniel_makedon
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,397
Вчитување...

Сподели

Вчитување...