• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Малку подобро да се запознаеме

  • Ја почнал/а темата
  • #1

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Е па вака, пошто повекето од членовите овде на форумов ги кријат своите лични податоци(име, старост, фотографија) .............. јас би ви предложил овде малку повеќе да се запознаеме, ако ништо друго барем да знаеме со кого имаме чест да полемизираме.
Кој сака....нека повели ........а кој не сака не го тераме со сила:)

Еве јас ке почнам прв.


Трајче Мишковски
Старост - 30 години
 

Атачменти

M

Mr.Alien

Гостин
Jaс те знам кој си...пишуваше во......едно компјутерско списание едно време, ако не се лажам?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
@Mr.Alien
Точно е.....соработувавме со едно од најскапаните списанија.........ЕНТЕР:D:D:D
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ах....немој така....списанието беше ОК, барем од кога воведов тестирање на уреди и особено кога го направив PRO EDITION...проблемот беше раководството/сопствениците, и мешањето во уредничката работа.
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
189
159
Computer Bild :bravo::bravo:
Само што го нема кај нас :plachko2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Ах....немој така....списанието беше ОК, барем од кога воведов тестирање на уреди и особено кога го направив PRO EDITION...проблемот беше раководството/сопствениците, и мешањето во уредничката работа.
Zatoa i bese skapano.......mene licno mi bea mnogu predlozi za recenzii odbieni so izgovor deka ne se dovolno dobri za da se pisuva za niv.......iako otposle nekoj od gorespomenatite ke napisese racenzija za istite. Ama vazno mene mi davaa da pisuvam za nekoi makedonski sh*t sajtovi za koi ne mozes da napises ama bas nisto ako vekje si napisal za barem eden od niv.....zatoa sto se ko jajce na jace. I najcesto mi bese davano da pisuvam za nekoj detski , amaterski potprosecen softver. A baska nivnite recenzii najcesto se prepisuvani od drugi mesta...... i toa do bukva.

A inace ako ne e tajna kako ti bese imeto?:)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ај ке поставам и јас слика да ме видите
кога ке ме сретнете на улица да ме тепате:)

бтњ јас уште многу одамна приметив дека ентер е shit

затоа си купувам само BUG hrvatskoto spisanie
1000 пати е подобро и има поквалитетни статии
кога читаш барем знаеш дека читаш добро

а не компјутерско списание кои сите го разбираат
нека напишат компјутерско списание за популација <10 години

sorry for offtopic


btw trakilaki такви очи имаш или малку photoshop :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net


:)


Изгледот е само маска, нечиј изглед многу малку ни кажува за тоа каква личност е.

Кога се работи за тематика слична на оваа на форумов, многу попријатно ми е да незнам како изгледаат учесниците во една дискусија бидејќи тоа би можело некому (или мене) да претставува пречка во комуникацијата (проверено). Можеби не сум потполно во право, but thats me :)

Што се однесува до списанијата, несакам да убивам дрвја, читам само електронски ;)
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Јас сум петре од долнодупени. Имам цетили години и знам СЕ за компјутерите и...и...и... тооо!
хаха се зезам :p
Андреј од Скопје сум јас. сеа за сеа 20 години, а понатаму ќе видиме, можеби ќе пораснам никогаш не се знае:p:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
856,283
Членови
29,738
Најнов член
Sasko mkd
На врв Дно