Malina.com.mk SUCKS!!!!

kirocone

Intern
18 јануари 2008
29
2
Само да ве известам за наш таканаречен хостинг провајдер.
Се работи за malina.com.mk. Некоја си велешка компанија е, ама е за никаде. Нарачав ASP хостинг и 4 месеци не можеа да инсталираат поддршка за MSSQL база.
И не само тоа, иако платен хостингот, сега не можам никаде да ги најдам, веројатно ми ја блокирале маил адресата, што кажува дека не сакаат контакт со мене, па залудно се трудам.:lut2:
Ова е за сите идни муштерии на хостинг пазарот, никакво хостирање на овој хост!!! Ми пропаднаа уплатените пари, ми пропадна бизнисот со клиентот, а и ми го укинале хостингот, така да сега и таков каков што е не можам да го користам!!!!

Поздрав...:ua:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
193
www.zeroscience.mk
Нема ли враќање на парите доколку не овозможат услуга за некој одреден период... ?

:ua:

Според нивниот сајт, се наоѓаат во Скопје и нудат MSSQL .. незнам што е работата...ваљда ќе се изјаснат :zbunet:

Сите цени се крајни со сите вклучени давачки.
Нарачајте преку веб, на 02 / 3103 674 или на е-поштата: sales на malina.com.mk. Сите цени се крајни, со сите вклучени давачки и се плаќа преку фактура / уплатница во банка и пошта.

Малина НЕТ нуди поволно и квалитетно регистрирање и хостирање на домени од видот:

* - .com.mk (препорака - доколку имате фирма, Ви препорачуваме директна регистрација во Марнет, при нарачката на хостинг напоменете ја оваа опција и ќе Ви испратиме припремени формулари за регистрација)
* - .com / .net / .org / .info / .biz (740 денари)

Виндоус (ASP.NET, MySQL, Access, MS SQL, неограничен број на е-пошти, ФТП клиенти, паркирани домени, бази)
 

macedonia

Intern
1 јануари 2008
78
2
Зошто толку чекаш и губиш време и пари? Тие пари веќе ти пропаднале, па не губи сега време и плати си друг хостинг. Јас бев незадовоен од еден хостинг и се префрлив на друг, иако имав уште 8 месеца платен хостинг
 

kirocone

Intern
18 јануари 2008
29
2
Пробав да си ги вратам парите. Но ми рекоа само дека треба да се насочиме кон отстранување на проблемот.

Пишува на страната дека нудат MSSQL дата база, и затоа и го пишав овој пост, затоа што очигледно дека нема никаква поддршка за такво нешто. Е не знам ни дали имаат MySQL...

А нов хост е веќе најден, случкава е од ноември минатата година....
 

JoK

Intern
15 август 2007
45
1
малинанет првично беше лоцирана во Велес. Сопственик е (беше) блогерот Јован Петров.

Сега се сметени во инкубаторот YES http://www.yesincubator.org.mk/malinanet.htm на ул. Архимедова бб - Скопје.
Еве ти го неговиот стар мобилен 070 535 734 (ако сеуште е активен) па пробај на него да го добеш и да го решиш проблемот.
За жал и јас имав лошо искуство со него.
 

pinky

Gaining Experience
23 мај 2009
524
429
Малку каснам на темава :D, али ај ќе се надоврзам...

Пред две години и некој месец нарачав два хоста со домени од малина, али добив само еден... им пишав 15 mail-а да го средат проблемот, и еве до ден-денес, уште го средуваат :D... А што е најтрагично, веќе трета година, уште си функционираат хостот и доменот :) ( само што не ги памтам user-от и pass-от од панелот :ermm: )...

и така... еве и од мене едно - MALINA SUCKS !!!
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,987
Мислења
869,582
Членови
30,311
Најнов член
mrdeni
На врв Дно