• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мали 2.1 засилувачи кај нас

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,169
8,375
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Сте сретнале ли некаде мали 2.0 или 2.1 засилувачи кај нас? Барав во логинг, неможев да најдам (или незнам како да пишам). Имам неколку проекти што сакам да ги реализирам, напојување од 5 до 24V.

Порачав од али за проба, ама ќе ми требаат уште. Еве овој го нарачав за почеток ↓ лепи ↓. Идеме класа нагоре, ако не тука каде на пример да барам на пример Nobsound? Не мора лампаши, може квалитетен транзисторски. Искуства?

1606241570346.png
1606241584688.png

Или дали некој пробал некои по barebone модели? Оние без куќишта, да препорача добар сооднос цена/квалитет.

На пример TPA3116, ефтин е (околу 10 доларос) ама не сум сигурен за квалитетот и за ладењето.


1606241656063.png
 

Викса

On your way to fame
12 март 2011
528
622
Пред некој ден ми стигна ова , не прави никаков звук при палење , има блутут и го наоѓа и телевизорот.
 
Последна промена:

b.a

On your way to fame
9 август 2010
172
510
www.youtube.com
Користам Fosi Audio BT10A модел 2020 со TPA3116D2. Доаѓа со 19V 4.74A Fosi напојување, звучи одлично за цената и нема никаков шум. Barebone е најверојатно ист квалитет, само мала е разликата во цена за комплетно и сигурно решение.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,169
8,375
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Користам Fosi Audio BT10A модел 2020 со TPA3116D2. Доаѓа со 19V 4.74A Fosi напојување, звучи одлично за цената и нема никаков шум. Barebone е најверојатно ист квалитет, само мала е разликата во цена за комплетно и сигурно решение.
Од али така? Мене ми излага околу 100$ со шипинг, некако на граница ми е цената за намената.
 

b.a

On your way to fame
9 август 2010
172
510
www.youtube.com
Јас платив со достава околу 30 евра од Али. Имаат и официјална страна, може да ги контактираш за да се договориш околу доставата. Мислам дека е бесплатна доставата ако нарачаш од нивната страна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,828
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно