• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Малце помош за инсталација на XP

• Ја почнал/а темата

aneta18

Intern
23 април 2007
31
0
Прво ме интересира дали јас сама можам да преинсталирам windows xp. Значи до сега не сум пробала, дали би можела да знам како да го направам тоа или би можела да направам поголема штета?
Потоа може ли некој да ми објасни како да инсталирам nod32, затоа што таму треба да пишам username i password а јас појма немам кој се.

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Прво ме интересира дали јас сама можам да преинсталирам windows xp. Значи до сега не сум пробала, дали би можела да знам како да го направам тоа или би можела да направам поголема штета?
Потоа може ли некој да ми објасни како да инсталирам nod32, затоа што таму треба да пишам username i password а јас појма немам кој се.
MOzes zs da ne :)
Napravi si backup prvo ako imas nekoi podatoci snimi gi na dvd, i posle odis vo bios menito da napravis first boot da bide cd romot..go stavas instalacionoto cd xp i sledi gi upatstvata.
za nod32 mozes da instaliras bez problem a neznam koj user i pass ti gi bara zatoa sto pri instalacija nod32 ne bara nikakov user i pass.

• Ја почнал/а темата

aneta18

Intern
23 април 2007
31
0
MOzes zs da ne :)
Napravi si backup prvo ako imas nekoi podatoci snimi gi na dvd, i posle odis vo bios menito da napravis first boot da bide cd romot..go stavas instalacionoto cd xp i sledi gi upatstvata.
za nod32 mozes da instaliras bez problem a neznam koj user i pass ti gi bara zatoa sto pri instalacija nod32 ne bara nikakov user i pass.
a kade se naoga bios menito? :)

M

Mr.Alien

Гостин
@ aneta18

Најпријателски совет - ај првото инсталирање да ти го покаже некој твој пријател/ка кој има искуство, и кој ќе може да биде покрај тебе и на лице место да ти ги објаснува чекорите.

vuki

Intern
23 септември 2007
17
0
koa ke go restartiras kompljuktorot stiskaj na delete ko nenormalna i ke ti se pojavi eden plav ekran :)
во ред де, но некаде треба да се стиска Ф10 ... некаде е Делете, зависи.
Затоа подобро побарај некој кој знае, види, напиши како и каде се оди - што се стиска, па после пробај сама.
знам многу кои завршиле информатички факултет а не го знаат ова :tazhen:

M

Mr.Alien

Гостин
Кај некои производители на матични плочи, во БИОС се влегува и преку F2 тастерот. Зависи и од моделот на БИОС-от....

• Ја почнал/а темата

aneta18

Intern
23 април 2007
31
0
Fala vi na site mnogu, i da prvo ke probam zaedno so nekoj drug za da vidam kako ide instaliranjeto.

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
хахаха абе ова е трагикомично луѓе. а може некој мене да ми помогне како да го хакирам гугл. слушнав дека за тоа требало интернет. али за интернет требало некој дел да купам (моден) мислам. ај помош!!!
п.с. плати 300 денари и ке заштедиш нервози девојче

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
aneta treba da stavis nod 32 crack narecen nod32 fix so toa ke mozes da pravis update na nod32

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,582
Мислења
823,945
Членови
28,080
Најнов член
ciksa
На врв Дно