1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мала помош, можеби некој имал ваков проблем во врска со Skype

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Sil3nt, 29 ноември 2012.

 1. Sil3nt

  Sil3nt
  Intern

  1
  0
  7 Април 2007
  Веќе еден извесен период пробувам да најдам дали може да се најде целокупната chat историја на skype. Значи проблемот е ваков, откако го преинсталирав компјутерот претходната chat повеќе ја немам, значи ми се појавува само историјата на логови откако е инсталиран новиот оперативен систем.
  Се извинувам ако ми е промашено местото за поставување прашања или барање помош
   
 2. sisko

  sisko
  Gaining Experience

  170
  106
  14 Декември 2010
  Skype chat лог се складира на компјутерот, во поновите верзии енкриптиран во поранешните plain xml фајл кој се отвара со вордпад.така да доколку си го форматирал немаш среќа и неможеш да ги повратиш назад логовите.

  некако ме поправи некој ако грешам.
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,054
  1,648
  30 Мај 2010
  Шансите за враќање ти се 1:100000
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,557
  3,502
  11 Декември 2008
  Машко
  Со преинстал се брише чат историјата во скајп, месенџер итн.
   
  На DarkoKicevo му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...