• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mala pomos od toj sto ima dostapno linux

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
momentalno imam nekoi problemi so linuxot i ne mozam da go ulucam i rabotam na XP...znaci cela web strana ja praev tuak taka da toj sto momentalno ima linux sakam da mi kaze dali koga ke otvori na www.hiphop.mkd.net bukvite i textot sto e pisuvan na makedonska podrska dali se prikazuva dobro ili e hireoglifi i kocki i ne znam uste sto...ajde pisete cekam...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,897
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно