1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mал проблем со DVD Drive (F)

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Fiasco, 30 Мај 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Овој драјв ми е креиран откако го инсталирав Алкохол120% и све е тоа ок. Но откако ја инсталирав Maya2008 преку Алкохол, во драјвот нон-стоп е лоадирана Maya. Јас му правам eject но кога нареден пат ќе го пуштам компјутерот Maya пак е во драјв F.
  Што е проблемот?

  [​IMG]
   
 2. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
 3. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  сум пробал и така...пак е исто :ermm:
   
 4. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  види кај во с ти е снимен image фајлот за maja и избриши го
   
 5. alexo

  alexo
  Intern

  169
  12
  23 Април 2007
  Options > Virtual Drive > Remount virtual drives upon system reboot < uncheck
   
 6. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Колега отвори алкохол. Преку алкохол пробај не со десен клик на F драјвот.
   
 7. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Fala... se sredi. :bravo:
  Inaku ako nekoj drug go ima istiov problem, @alexo mislese na options od Alcohol 120% :D

  btw moze da se zatvori temava - resen e problemot.
  Pozzd
   
Слични теми
 1. Ivica_M
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,661
 2. vrbjan4e
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  864
 3. aldo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  679
 4. greenline
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  791
 5. techwar77
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  736
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...