• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

МакТрек: Две години!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Locutus

Intern
18 април 2007
40
0
МакТрек е првиот македонски блог/сајт за Стар Трек, кој работи од август 2005. После неколку месеци пауза, од пред некое време е повторно активен и често се апдејтува.

http://maktrek.blogspot.com
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Locutus

Intern
18 април 2007
40
0
Фала, фала. :)
Инаку, има слободни места во блог-тимот на МакТрек, така да, повелете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,073
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно