• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Maki so Touchpad Tapping vo Ubuntu

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Znaci sakam da go isklucam tapping-ot na mojot laptop zasto e premnogu osetliv. Inace imam Ubuntu 7.04. Najdov edno programce qsynaptics go instalirav i chekirav da se iskluci tapping-ot i funkcionira, ama pri sekoe boot-iranje moram pak da go startuvam i samo "OK" da kliknam (znaci opcijata za isklucuvanje na tappingot e veke cekirana).
Prasanjeto mi e: Dali moze nekoj da mi pomogne so nekoe skriptice ili nesto drugo da pri bootiranje na Ubuntu se staruva qsynaptics i sam da si gi pravi rabotite sto sega jas moram da gi pravam racno?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,818
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно