Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Македонскиот стартап FitKit се шири во Грција, првично ќе ја освојува Атина

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk
Првата фитнес платформа во Македонија, FitKit која во Македонија функционира од 2016-та година и веќе има над 23.000 регистрирани корисници, од кои 3.500 активни членови кои плаќаат членарина за да користат 800+ услуги од 230 провајдери, од октомври планира да го освои и грчкиот пазар.

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.829
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно