1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски VPN?

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од MarkoHF, 20 Мај 2015.

 1. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Некој да не знае дали има македонски VPN со приватен ip...
  Проксиња не ми вршат работа.
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Барај преку ова, ако нема тоа тогаш договори некој другар да покрене сервер.
  https://www.softether.org/
   
 3. Kafka

  Kafka
  Intern

  128
  19
  8 Јуни 2007
  Машко
  А да пробаш со VPN na http://hidemyass.com/ . Пред неколку месеци имаше и македонски ип адреси кога го користев.
   

Сподели

Вчитување...