1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски веб страни

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Lightlord, 7 Април 2007.

 1. Lightlord

  Lightlord
  Intern

  86
  1
  6 Април 2007
 2. D

  D
  Администратор

  3,253
  1,766
  31 Март 2007
 3. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
 4. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Исто така и официјалните сајтови на општините низ Македонија се од голема помош..
  Бидејќи има многу, ке напишам само 2:
  http://www.skopje.gov.mk
  http://www.kumanovo.gov.mk
  За било кој град во МК синтаксата е иста, "име на градот или општина.gov.mk"
  :)
   
 5. D

  D
  Администратор

  3,253
  1,766
  31 Март 2007

  Течен црву, кога веќе зборуваме за Македонски веб страни на општини, не ја заборавај: http://www.macedonia.oh.us/

  :)
   
 6. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  D оваa тема е : Македонски Веб Страни.. не заборавај ;)
   
 7. eLLa

  eLLa
  Intern

  18
  0
  8 Април 2007
 8. D

  D
  Администратор

  3,253
  1,766
  31 Март 2007
  Македонски е присвоен збор. :) За работи создадени во градот Македонија во Охајо викаат исто македонска скара, македонско пиво, македонци и сл. :)))))
   
 9. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Не е web сајт/страница ама blog кој дефинитивно вреди:

  Македонска интернет револуција - http://revolucija.blogspot.com
   
 10. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
  Андријески Блогот е стварно закон, немам зборови, момчето знае шо зборе, не маа лупи (мислам лапа муи)
   
 11. thricer

  thricer
  Intern

  41
  1
  7 Април 2007
 12. Pauc

  Pauc
  Intern

  15
  0
  10 Април 2007
 13. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Не е едно момче туку се неколку револуционери ;)
   
 14. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
  Da nekolku revolucioneri, ama originalnata ideja e na eden

  whitepages.com.mk ama sega treba da platish, se sekavam koga bese besplatna i go najdov brojot na simpatijata od tuka
   
 15. finger.k4

  finger.k4
  Intern

  228
  3
  9 Април 2007
 16. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
 17. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
 18. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
  ujp.gov.mk,
  одете во даночни обврзници, тоа ви е пребарување по фирми, внесете мзт, и од понудената листа одберете мзт 2000 увоз-извоз. И видете како каква фирма е регистриран кошаркаскиот клуб мзт 2000. Тоа ти се вика држава
   
 19. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
 20. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  сите оставате други страни а не гледам никој да ја ставил
  www.itsec.com.mk ... ако не ја видете оваа нема да знаете како да си уклучете компјутерот;)
   
 21. vasildb

  vasildb
  Intern

  209
  6
  17 Април 2007
 22. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
 23. Lavot

  Lavot
  Intern

  34
  0
  24 Април 2007
 24. dani_janev

  dani_janev
  Intern

  280
  7
  19 Април 2007
 25. pipo

  pipo
  Intern

  104
  1
  10 Април 2007
  Машко

Сподели

Вчитување...