1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски телевизиски канали во живо преку интернет

Дискусија во форумот 'Останато' започната од AMD_fan, 24 Декември 2008.

 1. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  Доколку немате ТВ картица на вашиот компјутер, можете и преку интернет да ја следите во живо програмата на најпознатите македонски ТВ канали. Zulu.mk е македонска веб страница каде на едно место можете да ги гледате во живо онлајн повеќето од македонските ТВ канали.
  :bravo:
   
  5 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 2. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,620
  157
  11 Април 2007
  Машко
 3. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
  zosto ne se gledaat A2 i SITEL3,nasa tv....?
   
 4. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  а2, сител3 се гледаат
  види си ја конекцијата
  да не ти е спора, иначе :bravo: за сајтчево
  добра работа е да стават уште странски канали:cool:
   
 5. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  ДОбар сајт.... Би требало да има повеќе вакви сајтови со оваа тематика
   
 6. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Weeeeee.. Штета што имам пре слаб интернет.. Сецка ко невидено.

  Инаку сајтчево е супер.. Добро би ми се нашло :)

  +реп.
   
 7. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
  na sto net si ,stom ti secka?
   
 8. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  Сигурно е некој тест период и после неколку месеци ќе го напраат со претплата за да можат да собираат пари од дијаспората.
   
 9. kraljevski

  kraljevski
  Intern

  197
  2
  4 ноември 2008
  А тука http://wwitv.com/portal.htm можете да гледате преку 2800 ТВ канали само изберете која земја сакате и гледајте,се разбира има македонски ТВ :)
   
 10. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  @kraljevski
  Не е исто таму и овде.
  Овде е во живо преносто, а таму се само вести.

  Иначе БРАВО за странава, навистина требаше! :bravo:
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  јеееееееееееееееее конечно....си најдов замена додека телевизорот ми е на сервис:D
   
 12. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Всушност сега нема потреба од телевизор со антена :)
   
 13. kraljevski

  kraljevski
  Intern

  197
  2
  4 ноември 2008
  Барем има стрим на сител :LOL: ,оваа се само free tv,а кој сака акција 24 часа ке треба сателитска или кабловска.
   
 14. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Добро е.. напредуваме :bravo:
   
 15. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  269
  105
  15 Јули 2008
  bravo momak .e ova e prava stvar ., a ne drugine gi ima par milion ali se so snimeni VESTI :bravo:
   
 16. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  Ејјј закон е ова еј, нека продолжи само вака :bravo::bravo: Фала за сајтов.. Иначе малце ме разочара постот на taranenik, се надевам дека не си во право :p така па само би го зафркнале, а и тешко да ќе некој плаќа за да глеа наша ТВ...
   
 17. mztrifunovski

  mztrifunovski
  Intern

  272
  2
  20 Февруари 2008
  LElE stranava e TOOP. Nemam TV vo soba, pa ova super mi dojde:D:D
   
 18. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Сајтот е Супер Само напред.
   
 19. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Супер сајт само уште кај мене да можев да гледам:)) звук има ама слика нема :zbunet3:
   
 20. vandalko

  vandalko
  Intern

  110
  0
  12 Декември 2007
  Закон е странава... Само напред треба да одеме :bravo:
  +реп..
   
 21. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
 22. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  64
  1 Март 2007
 23. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
  ako ja napravat da se plaka,nema da bide odlicno
   
 24. Flash

  Flash
  Intern

  140
  1
  22 Декември 2008
  Добар сајт може некогаш да послужи добра работа ...
   
 25. mirjana

  mirjana
  Intern

  23
  0
  31 Март 2008

Сподели

Вчитување...