• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски регионални IP класи

Статус
Затворена за нови мислења.

bidikov

Intern
8 април 2007
50
19
vladislav.bidikov.com.mk
За жал не се бидејќи нашиве провајдери имаат кул навика да пенуваат класи многу често - во проесек секои 10-15 дена затоа имам само глобална листа кој провајдер кои класи ги има ...
 

markomk

Intern
28 мај 2008
52
0
195.26.128.64 - 195.26.128.95 (MT-MINFN) Ministry of Finance IP Subnet; Skopje, Macedonia; MK:bravo:
195.26.146.0 - 195.26.146.255 (MT-ESM-1) Elektrostopanstvo na Makedonija IP Subnet 1; Skopje, Macedonia; MK Skapi smetki:lut2:
:LOL:
 

Slider

Intern
7 мај 2007
10
0
Admin a проба да се јавиш во МтНет некако да добиеш листа на или да кажеме IP Range по градови. Вака тешко дека нешто ќе постигнеш. Имаш одговор од некоја Кабловска која незнаеш дали нуди Интернет самостојно или да кажеме ОнНет, може и МОЛ.

Поздрав,
Slider

PS: Моето IP e: 62.162.6.*
 

Slider

Intern
7 мај 2007
10
0
195.26.128.64 - 195.26.128.95 (MT-MINFN) Ministry of Finance IP Subnet; Skopje, Macedonia; MK:bravo:
195.26.146.0 - 195.26.146.255 (MT-ESM-1) Elektrostopanstvo na Makedonija IP Subnet 1; Skopje, Macedonia; MK Skapi smetki:lut2:
:LOL:
markomk мислам си ја утнал работата малку. Не ти се бара IP Range на Subnetot, туку јавната IP адреса.

Поздрав,
Slider
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@Slider
Јас имам побарано еднаш IP range (ми требаше за да блокирам све од градов) и не ми дадоја така да...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,747
Мислења
856,613
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно