• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски регионални IP класи

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Ajde pomosh i kontribucija, pls.
Potrebno ni e da napravime lista na ip klasi po gradovi i provajderi, pa Vashata pomosh bi bila navistina ceneta.

Kje ve zamolam sekoj posebno da napishe:
Grad - Provajder - IP

eve jas:
Skopje - On Net - 79.125.*.*

Znachi nemora celata IP adresa vo sluchaj da e zagrizhen nekoj za bezbednosta. Vasheto IP mozhe da go vidite odejki na www.whatismyip.com

Odnapred blagodaram.

Stefan.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Мојата е:
Прилеп-Кабелнет-62.162.134.*
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Куманово - W2 (www.w2.com.mk) - 88.85.123.0/24, 80.77.154.0/24, 80.77.151.0/24

Иначе овие ИП адреси се од Неотел (80.77.144.0/20 и 88.85.96.0/19)
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Skopje - Kejbltel - 78.157.1*.*

A se mislev deka od Skopje im pocnuvaat samo na 78.**....

i sto e celta na ova?? onaka samo kolku da znam dali ima nekoja si konkretna cel...
pozz
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Прилеп - Кабелнет - 62.162.148.*
Опсегот на Кабелнет е отприлика од 62.162.134.0 до 62.162.174.255.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,426
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно