Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Македонски Пошти - Општа Дискусија

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?


  • Вкупно гласале
    591

SmileySolutionsMKD

Gaining Experience
8 август 2023
16
79
Еве еден скриншот од локацијата со сетинзите, а тука се влегува преку трите линии горе лево (hamburger menu шо би рекле некои енглези).
Малце е неинтуитивно изгледа, треба веројатно после првото затварање да не го покажувам Онбоардинг екранот, а кој сака да го види пак да си го штиклира во AppDrawer каде се и останатите опции, и во v.1.4 ќе направам да биде така.
Што се однесува до останатите проблеми, сите се средени, 1.3 е веќе достапна за Android, за iOS чекам да ми ја одобрат, и во новата верзија има опција за закачување на слики наместо да ставате линк до продуктот па апликацијата сама да ги собира, и среден е багот каде статусите никогаш не се ажурираат, тој беше најкритичен и го приметив дури кога бев на одмор, а средени се и сите други кој ги најдов.
 

kosmos78

Gaining Experience
9 јули 2023
58
55
Кога имаш мрзливи и индиферентни луѓе (по народски и старски: кривинаши) кои имаат вклучено автоматска надградба на плагини...
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
335
330
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 16GB 3000Mhz
Video card
Gigabyte GTX 1050TI
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Пратка по грешка пратена у друго село наместо кај мене дома.
Ги препраќаат автоматски пратките кај што треба нели? Или треба да досаѓам?
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
204
145
pos.png
Како може овие од македонска пошта да прават вакви работи? Јас сеуште немам ја подигнато пратката ниту сум ја потпишал ама битно ја пишале како "испорачана" Со која логика вакви работи прават?
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.088
5.286
Хелоу, стварно се прашуваш? Прогуглај на форумов да видиш какви методи има во пошта и царина за брзо царинење. Отприлика како игнорирање референдум и собирање криминалци (осум или осумдесет?) за да ја потпишат Преспанската кражба...

Отиди во пошта и одма ќе се најде робата зашто поштарот ја однел дома да ја чува и планирал утре да ти ја донесе од сабајле. За подобра испорака во кола ја чува. Been there...
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.311
7.050
Скопје
www.facebook.com
Како може овие од македонска пошта да прават вакви работи? Јас сеуште немам ја подигнато пратката ниту сум ја потпишал ама битно ја пишале како "испорачана" Со која логика вакви работи прават?
Cekaj go postarot ke ti ja donese za nekoja den.
Istoto e i kaj mene i za 2-3 dena mi ja nosel doma.
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
930
460
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Што значи смрзнат статус неколку дена "Arrival in country" на пратка од Ebay?
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
204
145
Cekaj go postarot ke ti ja donese za nekoja den.
Istoto e i kaj mene i za 2-3 dena mi ja nosel doma.
nema sto postarot da go cekam ja direktno od posta si gi zimam. Vcera ne ja zema pratkata. Ima uste edno sto kje dojde vo ponelednik I odma zaedno dvete da si gi zemam. Ama zosto gi markirat pratkite kako isporacani a ne se isporacani? 300 raci fane taa pratkata dodek da stigne kaj nas... Od kade da znaeme kakvi matni raboti kje napravat. I od koga kje napravat matni raboti kje pise isporacana i nisto nema da mozeme da napraveme.
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
1.151
890
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Погледнете го атачментот 129727
Како може овие од македонска пошта да прават вакви работи? Јас сеуште немам ја подигнато пратката ниту сум ја потпишал ама битно ја пишале како "испорачана" Со која логика вакви работи прават?
Ич не се секирај исто и мене ми направија така со потписот. Најдобро да одиш дирекно во пошта да средиш работа
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
616
626
Скопје
Погледнете го атачментот 129727
Како може овие од македонска пошта да прават вакви работи? Јас сеуште немам ја подигнато пратката ниту сум ја потпишал ама битно ја пишале како "испорачана" Со која логика вакви работи прават?
Мои 5 пратки така стојат во Карпош поштата од 30.08, и уште им се во вреќа, со поштарот се договоривме од понеделник да идам да ми ги даде
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
204
145
Мои 5 пратки така стојат во Карпош поштата од 30.08, и уште им се во вреќа, со поштарот се договоривме од понеделник да идам да ми ги даде
5 пратки машала цел месец значи. Нека останат во вреќа да се соберат повеќе пратки за 3 месеца и тамн за нова година како Дедо Мраз ќе ти дојде да ги даде.
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
347
549
1695628483003.png
За прв пат гледам да се прими пратка и да се испрати во Недела. Ама изгледа затоа нема денес да ми стигне туку утре :unsure:
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
335
330
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 16GB 3000Mhz
Video card
Gigabyte GTX 1050TI
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Погледнете го атачментот 129775
За прв пат гледам да се прими пратка и да се испрати во Недела. Ама изгледа затоа нема денес да ми стигне туку утре :unsure:

Мене од корона наваму никад пратка не ми стигнала у субота, а вчера ми стигна.
Се активирале на најјако изгледа овие, деноноќно работаат, ај нека тргне работава на арно. :ROFLMAO:
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
204
145
За 21 ден стига пратка од кина со тракинг RU-NL. Беше порачал рам меморија од ибеј денеска ми стигна од кина. Не ми е јасно зошто алиекспрес не користи PostNL кога 3 пати е по брзо од маџарите..
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.839
3.822
Скопје
За 21 ден стига пратка од кина со тракинг RU-NL. Беше порачал рам меморија од ибеј денеска ми стигна од кина. Не ми е јасно зошто алиекспрес не користи PostNL кога 3 пати е по брзо од маџарите..
Шо меморија ако не е тајна ? ;)
 

olt96

Gaining Experience
18 јуни 2015
174
177
olt96's setup  
Processor & Cooler
r5 7600x
Motherboard
asrock b85m pro
Storage
1TB NVMe Samsung
PSU
deepcool 860w
RAM
32 gb corsair
Video card
7800xt
Case
Lancool 216
OS
windows 10
1696249411442.png Ok e ova?, Cekav da se pojavi status "nedostasuva faktura" ili kako i da bese (za da im pratam fajlovi so informacii za komponentite) ali ne stigna. Kako ke ide plakanje danok, na lice mesto ?
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
347
549
Погледнете го атачментот 130045Ok e ova?, Cekav da se pojavi status "nedostasuva faktura" ili kako i da bese (za da im pratam fajlovi so informacii za komponentite) ali ne stigna. Kako ke ide plakanje danok, na lice mesto ?
Или немаш царина ништо само ќе поднигнуваш, или ако имаш таму ќе имаш пополнето се што треба од страна на поштата, само даваш пари потпишуваш и тоа е тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.118
Мислења
955.826
Членови
34.517
Огласи
2.321
Најнов член
kristen885
На врв Дно