• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски онлајн продавници ( Smartshop, clevershop, akcija.com.mk и т.н.)

  • Ја почнал/а темата
  • #1
18 септември 2020
80
52
Здраво на сите,
ја отворам оваа тема бидејќи овие странициве што ги напишав станаа доста популарни во последно време и доста се промовираат. Сите имаат во својата понуда мобилни телефони, најпопуларни се тв боксовите со инсталирани ТВ канали( Smartshop порано инсталираа сега пишуваат дека не инсталираат повеќе тв канали поради што е малку сложен процес и дека секој може да си инсталира дополнително канали), телевизори, компјутери и лаптопи и ред други некои разни додатоци. ТВ боксот го нарачав од smart shop и засега одлично функционира, има доста позитивни мислења за производите што ги продаваат овие продавници, сега зависи кој како.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,316
4,553
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Ветер и магла. Се залетав и нарачав moon puzzle од akcija.com.mk испадна поскапа од книжарница плус испорака, и ја чекав три дена...
Вакви промоции - јок.

Испратено од M2101K7BNY преку IT.mk форум апликација
 

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
599
685
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Со ekupi.mk имам добро искуство.
Имаше на 2 наврати производи што ги немаше на друго место по нормална цена. Заради моја нестрпливост одев и ги подигав директно од магацин така да за доставата не би можел да кажам.
 

Goddzila

Gaining Experience
15 март 2018
50
70
Во е-купи.мк не гледам никаде да спомнуваат некаква гаранција на производ.
И друго многу ми е непрофесионално кога ќе видат текстови напишани на латиница, спрско-македонски и некој зборови што никој не знае што значат.
Како на пример овде.
Тоа ти е... кај нас какви сме како народ и држава, се може да пројде.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,713
Мислења
863,109
Членови
30,059
Најнов член
Tihomir82
На врв Дно