• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски "новинари"

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Читам вест објавена на НетПрес:

Битолски затвореници фатија крадец
рВерор Мемет (28) од Битола, кој се обидел да украде свињи од свињарската фарма што се наоѓала во кругот на битолскиот затвор, бил спречен од затвореници.

Според информацијата од МВР, Верор со хебла го скршил катанецот од вратата на свињарникот, влегол во него и при крадење бил фатен од затвореници, кои во тој момент биле таму.

Автор на веста: Нетпрес


По читањето на веста, место се да ми биде јасно и да сум информиран, јас имам дополнителни прашања од типот:
- Што барале затвореници во фарма!?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Најверојатно затворениците работеле во фармата, нешто како работа во полза на општеството.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Најверојатно во Битолскиот затвор во склоп на затворскиот двор има фарма за разни животинки за исхрана на затворениците, како што има разни работилници...

Не е јасно баш. Ама ова ми личи кога правам упатство за нешто, јас го знам и мислам дека и другите го знаат.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Претпоставувам дека е тоа така, но каде е спомнато :))
Да за спомнато не е спомнато но веројатно мислеле дека се подразбира...инаку во Македонија во затворот во идризово се работи односно, затворениците работаат на земјиштето на затворот.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Да за спомнато не е спомнато но веројатно мислеле дека се подразбира...инаку во Македонија во затворот во идризово се работи односно, затворениците работаат на земјиштето на затворот.
Садат компири?
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Да за спомнато не е спомнато но веројатно мислеле дека се подразбира...инаку во Македонија во затворот во идризово се работи односно, затворениците работаат на земјиштето на затворот.
Кај нас прават бетонски цигли
 

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
Сакале нешто да напишат ама не излеголо баш така како што сакале...


Во Негорци за Нова Година ќе било Лудница :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно