Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Makedonski Marketing YouTube Kanal

  • Ја почнал/а темата AnetaMK
  • Време на почнување
A

AnetaMK

Гостин
Zdravo decki!

Jas neodamna napraviv YouTube kanal za marketing. Mislam deka e ova prviot makedosnki kanal so vakva sodrzina. Mozete da go posetite tuka.

Sekoja nedela postiram videa so interensa sodrzina za marketing. Dokolku sakate moze da vidite kanalot i da napravite "subscribe" preku linkot.

Isto taka ako imate nekoj feedback vo vrska so kanalot i sodrzinite jas bas bi sakala da go slusnam vasiot feedback deka sum nova na YouTube i se trudam da go podobram kanalot vo idnina.

Pozdrav!
Aneta
 
И

Избришан член 18474

Гостин
Имаш субскрајб на тест период, ќе те еваулираме за 30 дена.
Добредојде на форумот и не се замарај со тролови
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1.614
2.537
Zdravo decki!

Jas neodamna napraviv YouTube kanal za marketing. Mislam deka e ova prviot makedosnki kanal so vakva sodrzina. Mozete da go posetite tuka.

Sekoja nedela postiram videa so interensa sodrzina za marketing. Dokolku sakate moze da vidite kanalot i da napravite "subscribe" preku linkot.

Isto taka ako imate nekoj feedback vo vrska so kanalot i sodrzinite jas bas bi sakala da go slusnam vasiot feedback deka sum nova na YouTube i se trudam da go podobram kanalot vo idnina.

Pozdrav!
Aneta

Здраво Анета - би те замолил да пишуваш на кирилица. :)

Инаку, едно време се мислев да земам desk во NextGen ама ништо не бидна. Дали уште ви функционира тоа?

Се сеќавам добар концепт за networking имавте развиено. На еден од хакатоните/натпреварите што се одвиваа кај вас имав присуствувано.

Ти посакувам среќа со твојот YouTube канал. И се надевам дека ќе се придонесеш дискусија во темите за е-бизнис и фриленсинг на форумов.
 
A

AnetaMK

Гостин
Здраво Анета - би те замолил да пишуваш на кирилица. :)

Инаку, едно време се мислев да земам desk во NextGen ама ништо не бидна. Дали уште ви функционира тоа?

Се сеќавам добар концепт за networking имавте развиено. На еден од хакатоните/натпреварите што се одвиваа кај вас имав присуствувано.

Ти посакувам среќа со твојот YouTube канал. И се надевам дека ќе се придонесеш дискусија во темите за е-бизнис и фриленсинг на форумов.

Фала многу за подршката! Нехт Ген сега функционира само како маркетинг агенција, не како коворкинг бидејки немаше многу интерес за тоа ☺️
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
790
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
@AnetaMK погледнав 4 YT видеа...
Неколку добронамерни забелешки:
Говори само окулу професијата, "отстрани" го "like" кога говориш за себе
или говори за себе што помалку, бидејќи самата работа, професија, и многу други нешта говорат за Тебе.
Intro-то не мора да ти е дека си работела за Fortune 500 компанија,
луѓето секогаш ќе Tе слушнат ако има што да кажеш и да не си работела воопшто во компанија...
Стоври си лична персонална презентација, intro кое Tе преставува сега, со твојата горда маркетинг агенција,
а не некое носталгично минато.
Секако треба и некое лично персонализирано outro
по кое ќе очекуваат уште еднаш да Tе погледнат, без разлика дали е blooper (хуморот ги зближува луѓето) или нешто слично.
Исто така би се потрудил малку окулу видео презентацијата, во однос на професионализација,
транзиции, звучни ефекти, музика, амбиент, итн.

И како нешто што би Tе чинело средства би рекол:
Доколку имаш намера континуаирано за Vlogging или како и да се нарекува,
би ти препорачал да инвестираш во некој поквалитетен микрофон, нешто за што можам да Tи ги предложам,
Артист.com.mk или нешто од страна нешто за кое би се радувала неколку денови однапред:
ЕдиторсКијс, зошто сепак некогаш треба да се вложи, за да се добие, нешто што како маркетер сигурно го знаеш...

Се надевам дека во 18:00 ќе можам да бидам на Q&A за да дадам некое скромно мислење и после тоа.
 
A

AnetaMK

Гостин
@AnetaMK погледнав 4 YT видеа...
Неколку добронамерни забелешки:
Говори само окулу професијата, "отстрани" го "like" кога говориш за себе
или говори за себе што помалку, бидејќи самата работа, професија, и многу други нешта говорат за Тебе.
Intro-то не мора да ти е дека си работела за Fortune 500 компанија,
луѓето секогаш ќе Tе слушнат ако има што да кажеш и да не си работела воопшто во компанија...
Стоври си лична персонална презентација, intro кое Tе преставува сега, со твојата горда маркетинг агенција,
а не некое носталгично минато.
Секако треба и некое лично персонализирано outro
по кое ќе очекуваат уште еднаш да Tе погледнат, без разлика дали е blooper (хуморот ги зближува луѓето) или нешто слично.
Исто така би се потрудил малку окулу видео презентацијата, во однос на професионализација,
транзиции, звучни ефекти, музика, амбиент, итн.

И како нешто што би Tе чинело средства би рекол:
Доколку имаш намера континуаирано за Vlogging или како и да се нарекува,
би ти препорачал да инвестираш во некој поквалитетен микрофон, нешто за што можам да Tи ги предложам,
Артист.com.mk или нешто од страна нешто за кое би се радувала неколку денови однапред:
ЕдиторсКијс, зошто сепак некогаш треба да се вложи, за да се добие, нешто што како маркетер сигурно го знаеш...

Се надевам дека во 18:00 ќе можам да бидам на Q&A за да дадам некое скромно мислење и после тоа.

Ok fala mnogu za feedbackot! Sto se odnesuva do introto.... uste go nemam tocno definirano i malce e razlicno vo sekoe video. Nekogas kazuvam deka sum rabotela vo Fortun500 company za da sozdadam poveke doverba vo publikata, deka ne sum pocnala da rabotam marketing pred 3 godini koga ja otvoriv agencijata.

A sto se odnesuva do personal info, bidejki sakam kanalot da bide poveke kako "community" a ne "educational channel" sakam i nekoi personal raboti da vmetnuvam od vreme na vreme. No sepak, licni raboti vo vrska so mojata kariera ili moeto inskustvo na YouTube. Spored sto imam napraveno nekoj research, lugeto sledat luge na YT, taka da sakam da se prestavam kako covek a ne kako robot sto samo zbori obrazovni sodrzini :). Sekako so tek na vreme sakam da gi zapoznaam i drugite luge sto se del od ova "community" pa planiram da pravam intervjua i drugi interesni raboti vo idnina koga ke porasne zaednicaa malce.

Hmmmm da treba da napravam outro, dobra ti e ideata.

Da sakam da zemam i mikrofon no toj sto go sakam momentalno go nema vo Makedonija. Sakam da go zemam Rode Videomic L. Pa cekam da se otvorat granicite da go kupam do BG ili GR. Se javiv vo artist.com.mk pred izvesno vreme i mi rekoa deka vo slednite 2 meseci ne mozat da go donesat.

Fala mnogu za podrskata i za komentarite! Kanalot i videata se definitivno uste amaterski i se nadevam so tek na verme ke gi podobram i od tehnicki aspekt i od aspekt na muzika i efekti. Sekako se trudam pomalce da kazuvam "like" koga zboram ama toa ne e lesno da se otstrani :(.

Pozdrav!
 
A

AnetaMK

Гостин
Здраво дечки, денес направив видео во врска со тоа што секој треба да знае пред да почне е-бизнис. Мислам дека моите совети ќе ви се корисни, па решив да споделам тука. Видеото можете да го видите преку овој линк:
View: https://youtu.be/1TuZdcnspF8


Ако висе допаѓа мојот канал на YouTube не заборавајте да се subscribe. Ви благодарам за вашата подршка!
 
A

AnetaMK

Гостин
Здраво, дали сте почнале да размислувате за 2021?

Јас пред некој ден направив видео за нај популарните маркетинг трендови во во 2020 кои ќе имаат големо влијание на 2021.
Можете да го погледнете видеото овде:
View: https://youtu.be/d7lGEe58cdM


Ако ви се допаѓаат моите видеа и ако ве интересира дигитален маркетинг не заборавајте да се "subscribe" на мојот канал на YouTube
 
Изменето од модератор:

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
976
872
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
Можеш да ги напишеш и тука трендовите.
 
A

AnetaMK

Гостин
Дали корисите хаштази на социјалните медиуми?
Денес направив видео со се што треба да знаете за хаштази: како функционираат хаштазите, какви видови хаштази постојат и како да најдете нови хаштази.

Еве линк до видеото:
View: https://youtu.be/Evw5VY3Q_E8


Ако ви се допаѓаат моите видеа ве молам направете subscribe. Фала многу за подршката!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.536
1.407
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Да редовно, посебно на инстаграм.
Ама од она што гледам, повеќето кај нас мислат дека хаштаг #СеКористиЗаУкрасувањеНаТекстот ;)
 
A

AnetaMK

Гостин
Да редовно, посебно на инстаграм.
Ама од она што гледам, повеќето кај нас мислат дека хаштаг #СеКористиЗаУкрасувањеНаТекстот ;)
:ROFLMAO: Нееееее!!! Еве се надевам ова видео ќе помогне луѓето да разберат што се хаштази.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
790
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Еве @AnetaMK може не внимава на сите работи бидејќи нели повеќе niche и е Маркетингот
јас ќе напишам summary:

SOCIAL MEDIA TRENDS
1.1 Micro Influencers
1.2 Social commerce
1.3 Live streams

SEARCH TRENDS
2.1 Voice searches
2.2 Zero click searches
2.3 Local searches

CONTENT RELATED TRENDS
3.1 Video marketing
3.2 User-generated content
3.3 Brand Activism

и Анета би те советувал за заштеда на нечие време... вака организираната содржина да ја ставаш со Playlist во YouTube заради подобра навигација како и претражување, побрзо прегледување на содржина која е најинтересна итн... мој одбронамерен совет...
 
A

AnetaMK

Гостин
Како е нај добро да се менаџираат customer review за вашиот стартап?

Видете го ова видео за да дознаете:
View: https://youtu.be/T71lukZQcR4


Доколку во се допаѓаат моите видеа ве молам направете subscribe на мојот канал. Фала за подршката!
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Прва забелешка е што на секое видео барем јас што го одгледав
се преставуваш со кратко интро,јас би го исфрлил тоа.
Би одел директно на темата на видеото,краток вовед што ќе
добие тој што го гледа видеото и би ставил и скриншот од резултати пошто подобар доказ од тоа нема,се надавам дека ме разбра што сакам да кажам.
Исто така примери некои кои ги даваш се само примери без "real example" на тој начин мислам дека лугето многу побрзо
би разбрале за што збориш посебно почетниците кои што се најверојатно твоја таргетирана публика.
Само напред иначе Анета.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.773
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно