1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Makedonski Karakteri po utf 8 unicode

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од MetalGear, 13 Април 2008.

 1. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  Kaj mozam da gi vidam kodovite za makedonskite karakteri vo ovoj format

  & #1042; = В,

  bes prazno mesto pomegu & i #
   
 2. Eva Molotow

  Eva Molotow
  Intern

  106
  30
  14 Април 2008
  Женско
 3. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко

Сподели

Вчитување...