Македонски јазик за WooCommerce

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од CHukio, 26 Март 2018.

 1. CHukio

  CHukio
  Intern

  111
  30
  7 Март 2013
  Машко
  Дали некаде можам да го најдам тој .po фајлот целосно преведен на Македонски да немора да седам и да преведувам? Се што најдов е некомплетно и треба да седам и сам до преведувам еден тон зборови.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,372
  5,272
  27 Март 2014
  Нема целосно преведен. Ако сакаш да ти биде преведен, седни и преводи го.
   
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  1,660
  2,759
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  Немора се да преведеш, со Poedit ќе си идеш стринг по стринг. А и така е најпаметно според мене, некогаш веќе преведените се ужас.
   
 4. CHukio

  CHukio
  Intern

  111
  30
  7 Март 2013
  Машко
  Па уствари го преведов со Google Translate Toolkit, горе долу беше океј, само сменив некои преводи што ми требаа. Ако има некој потреба нека пиши го чувам фајлот.
   

Сподели