1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски јазик за WooCommerce

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од CHukio, 26 Март 2018.

 1. CHukio

  CHukio
  Intern

  120
  40
  7 Март 2013
  Машко
  Дали некаде можам да го најдам тој .po фајлот целосно преведен на Македонски да немора да седам и да преведувам? Се што најдов е некомплетно и треба да седам и сам до преведувам еден тон зборови.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,350
  27 Март 2014
  Нема целосно преведен. Ако сакаш да ти биде преведен, седни и преводи го.
   
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,553
  4,357
  23 Јуни 2015
  Машко
  Немора се да преведеш, со Poedit ќе си идеш стринг по стринг. А и така е најпаметно според мене, некогаш веќе преведените се ужас.
   
 4. CHukio

  CHukio
  Intern

  120
  40
  7 Март 2013
  Машко
  Па уствари го преведов со Google Translate Toolkit, горе долу беше океј, само сменив некои преводи што ми требаа. Ако има некој потреба нека пиши го чувам фајлот.
   
  На gokok му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gokok

  gokok
  Intern

  5
  1
  28 Април 2010
  Би сакал да го пробам македонскиот превод на Woocommerce.
   
 6. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  814
  367
  5 Јуни 2007
  Машко
  Дечки абе ако го има некој преведенот woocommerce да го сподели фајлот, да не се мачиме сите од ново. Ја го имав негде преведено ама неможам фајлот да го најдам :S
   
 7. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  549
  526
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  а може и да го комитнете на плугин-от пример ..
   
 8. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  133
  28
  29 Јули 2012
  Машко
  Дали има некој со добра душа да ми прати и мене преведен
   
 9. CHukio

  CHukio
  Intern

  120
  40
  7 Март 2013
  Машко
  Пошто многу од вас го бараат во приватна порака и немам време да одговорам или заборава, еве го преводот прикачен. Преведен е со помош на Google Translate и некои од преводите се буквални. Дел од нив ги изменував според моите потреби, така да слободно отворете ги фајловите со PoEditor и направете ваши измени.
  PrevodiWOO – Google Drive
   
  shooter, bxxxn и на SiPy` им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...