Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Македонски јазик на Win11

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com
Поздрав, дали некој знае дали може да се инсталира македонски јазик како display language на Windows 11?
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.446
3.006
Неготино
Обично кога додаваш друга тастатура за Input покрај англиската, имаш опција и да избереш да ти биде Display language. Или, можеш да додадеш на веќе постоечка.
 

Атачменти

 • scr1.png
  scr1.png
  108,1 KB · Прегледи: 25
 • scr2.png
  scr2.png
  67,7 KB · Прегледи: 25

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.340
1.075
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Порано имаше и Language pack за XP i win7, сега незнам дали постои таква работа
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.792
4.593
Поздрав, дали некој знае дали може да се инсталира македонски јазик како display language на Windows 11?
Може. Добар е преводот, ама далеку е од целосен.

Порано имаше и Language pack за XP i win7, сега незнам дали постои таква работа
Во 10-ка и 11-ка е интегрирано во самиот оперативен. Само одбираш јазик од менито и сам си презема сѐ што му треба.
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
580
432
Ако е*ава како десетката, само нервози ќе си створиш.

Побарај во јазични опции и инсталирај го македонскиот.
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com
Ако е*ава како десетката, само нервози ќе си створиш.

Побарај во јазични опции и инсталирај го македонскиот
Го пробав брат али далеку е од целосно имплементиран и го вратив на Англиски :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.355
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно