1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски интернет форуми

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Dingo, 9 Август 2012.

 1. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
  Барав, но не најдов, па решив да отворам тема.
  Ме интересира кои се' форуми има на македонскиот интернет простор.
  Јас ги знам само:
  it.com.mk/forum
  forum.tvpaket.com.mk
  forum.kajgana.com
  forum.crnobelo.com
  forum.femina.mk
  forum.idividi.com.mk
  ако знаете други пишете.
  ps: има и некои други форуми, али не се толку активни, но пишете ги ако ги знаете.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,505
  25,568
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  А зашто ти се?
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...