Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Makedonski Igri!!

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
:bravo: Site sto se razbiraat,se zanimavaaat,ucat da pravat igri neka pisat tuka!Sakame da napravime makedonska igra!!Sigurno ima na forumov nekoj sto se zanimava so igri!Pozdrav:bravo:
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
Јас можам да учествувам во саундтракот на играта... дизајн на омотот... во создавање на идеално сценарио т.е. се што нема врска со 3д и пишување код...+ морална подршка :)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Еј, и јас сум во шема....ако сакате да ме играте. Имам некои алатки за конструкција на игри...па ај да видиме што може со нив, а?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Nema Problem

Site sto sakaat da se priklucat se dobredojdeni!!POZDRAV THIS IS THE BEST FORUM EVER.Macedonska verzija na mario mozam da napravam toa e lesno ama jas sakam malku pogolema.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
AHA

Prvo treba da se najdat luge,posle da najdeme programi, i dr. pa togas ke moze da pravime.NELI?:bravo:Abe za MARIO MAKEDONSKA VERZIA NE E PROBLEM KE NAPRAVIME AMA ZA NEKOJA POGOLEMA KE TREBA MALKU DA SE POTIME.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Za da napravis mario ti e potreben Game Maker 7 za da rabotis so nego ne ti treba golemo iskustvo a moze isto taka da se raboti i so Skripti.LOL
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Hey

Abe ke pravime igra ili ne?Aj za pocetok ubavo rece eden clen kle pravime mario makedonska verzija.Vazi?
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
И јас сум заинтересуран за таква работа. (ама не знам многу):p
За mario рековте дека се прави со game Maker 7, ќе може некој да каже кај да го најдеме ( по можност целосна верзија).
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Флала за страната, се надевам одкако ќе го симанам ќе можам да направам некоја проста игра.

пс.Се согласувам со JimmyKing интересна идеја.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Nisto

Nisto povlei i drug pat,ako imate nekoe prasanje za mene i dr slobodno obratete se!!:bravo:
 
D

DimitarMK

Гостин
i po sto ke se razlikuva taa makedonska verzija nasuper mario od drugite. daj da napravime nekoj trkacka ama so koli kako fico, zastava 101, yugo, LADA i nekoi drugi zabegani koli sto se vozat tuka. ili pak nekoja mapa za CS u sobranieto i politicarite da si sedat tamu i da moze da se upukuvaat. onaka od edna vrata vletuvaat kanteri od druga teroristi,a politicari u sred bitka i letaat glavi. tooo sto meraklijsko ke bide toa. :mafija:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:


кулллл :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 

darko220066

Intern
9 октомври 2007
8
0
... доколку сте сериозни со темава ... можам да помогнам кај визуелниот дел, идеи ... ресурси etc.... btw... дај ова да не остане напишано туку и да се реализира ... :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.095
Мислења
974.443
Членови
35.402
Најнов член
Jun
На врв Дно