• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски градови по азбучен ред

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Ми требат Македонски градови по азбучен ред
дали некој ги има благодарам однапред

п.с
Ако може и симболите на градовите ( незнам како се викат грбови или знамиња)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,031
Мислења
854,807
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно