1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски фонтови

Дискусија во форумот 'Останато' започната од vlatkorun, 27 Февруари 2008.

 1. vlatkorun

  vlatkorun
  Intern

  633
  14
  8 Јуни 2007
  Izgubi si go Cd-to so mnogu Mak Fontovi i sega nemam fontovi za Office.
  Kazite nekoja strana za free download na makedonski fontovi ako postoe nekoja takva.
   
 2. petar.bt

  petar.bt
  Intern

  731
  20
  12 Август 2007
 3. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Секако дека има!!
  Еве ти тука.
   
 4. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  Јас ги имав upload-ирано на на rapidshare ама подоцна ги избришав(пробував како е со линкот за бришење), ако не ти се итни наредниот месец ќе ги upload-ирам повторно затоа што сега ми е потрошен лимитот и многу (ептен да не речам) ми е спор интернетот. Ќе пробам и овој месец да ги upload-ирам ама не знам како ќе се одвива работата, ако ги upload-ирам ќе го поставам линкот.
   
 5. BLizArD

  BLizArD
  Intern

  77
  0
  2 Декември 2007
  па вистина е проблем со овие фонтови, темата ке мие корисна и мене :)
   
 6. ernesto

  ernesto
  Intern

  175
  10
  8 Април 2008
  Машко
  Web developer
  Има еден македонски фонт кој изгледа како да е од машина за пишување. Ако некој знае како се вика и каде можам да го најдам нека пише.
  Поздрав...
   
 7. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
 8. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  јас пред формат бев паметен и си ги снимив фонтовите на цд :D, ако сакаш да ти ги пратам на мејл или да ги аплоадирам на рапидшер ... само кажи дали сакаш или не...мислам дека беа околу триесетина македонски фонтови или така нешо... :)
   
 9. rouged

  rouged
  Intern

  90
  8
  13 Февруари 2008
  ako moze nekoj da gi uploadira pa na rapidshare ke zavrsi rabota, fala.
   
 10. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Ова ко порачано за мене:)
  пред два дена правев формат и немам мак фонтови па добро би ми дошле и мене
  ставете на рапид и ке симнеме
   
 11. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  фонтовите сакс, користи подршка :rolleyes:
   
 12. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  користам исклучиво подршка но има некои текстови што се со фонт пишувани и кога ги отворам не се на македонски
  затоа ми треба фонт а не дека пишувам со фонт
   
 13. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  ajde da ja osvezime temata
  ke bide li nesto od fontovite sto gi vetivte
   
 14. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  Па ќе биде, ама најверојатно после први.... Пошто мене интернетот ми е ужасно надминат, и ќе ми се аплоадираат фонтовите неколку часа. :(

  Али ако толку итно ви требаат фонтовите, ќе ги качам, не е баш некој голем проблем ... :p
   
 15. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  не ми се брза само да не се заборави темата со ветувањето во неа
  а први е за 3 дена така да гајле немаш може и после први
   
 16. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
 17. InsaNe32.

  InsaNe32.
  Intern

  1
  0
  28 oктомври 2012
  Машко
 18. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,391
  15 Јануари 2011
  Машко
  Некој нека стави тазе архива од мак. фонтови.
   
  На AlexanderMK му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Faktorium

  Faktorium
  Intern

  41
  32
  19 Јули 2013
  Машко
  Пред некој ден барав македонски фонтови, и овде најдов интересни.
   
  На Oktar и risto traktoristo им се допаѓа ова.
 20. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,391
  15 Јануари 2011
  Машко
  l1d0v1c, Banjifiko, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,910
  26,282
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На goran_oh, Avid, l1d0v1c и уште 4 други им се допаѓа ова.
 22. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  965
  1,444
  6 ноември 2007
  Почитувани ќе ве замолам ако некој го има фонтот "M_Times" да ми даде линк од некаде.
  Се работи за канцеларија во која се користел тој некој лев фонт, никаде не можам да го најдам.
  Фала
   
 24. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Овој?
   
  На Jedah и krema им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,568
  24 Јуни 2009
  Машко
  Зарем уште се користат фонДови по канцеларии? :D
   

Сподели

Вчитување...