1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски фонтови

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Nikola_sr, 4 Септември 2010.

 1. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Здраво,барам низ нет да најдам кој е фонтот кој го користи на пример WinRar македонски,PointFinansii и други програми:Ако го има некој нека го даде линкот по пп(доколку е забрането на овој форум споделување на линкови)

  Благодарам однапред.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,905
  26,252
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ја колку што знам со мак. подршка се....Т.е мораш да имаш македонска подршка да ти ги прикажува....
   
 3. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Имам..али пак изглегуваат како да ги кажам хиреиоглифи..или непознати букви.Инаку користам Win 7 64bit Ultimate
   
 4. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
 5. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Офлајн привремено..ми треба поитно тоа..неможам да чекам денови

  Благодарам
   
 6. Strumjan

  Strumjan
  Intern

  85
  3
  2 oктомври 2008
  Машко
  Ако ти требаат старите фонтови тогаш тука http://alati.org/font/ а ако само лошо ти ја прикажува кириличната поддршка тогаш во регионал сетингс на адванс постави да ти биде секаде Македонија.
   
 7. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,995
  505
  14 Април 2007
  Машко
  директен линк
   
 8. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Уште не сум го фиксирал се натрупав со над 4000 фонтови..меѓу кои и македонски нема ништо сеуште,ај малце помош?
   
 9. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
 10. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,995
  505
  14 Април 2007
  Машко
  па што не кажа така на почетокот, сите помислија дека ги бараш фонтовите

  ова не е до фонт што ти фали ова е до region & language на компјутерот иди во cpanel и region & language и секаде подеси македонија кај што видиш и ресетирај

  за winrar знам дека е тоа за ова финансии незнам може некоја фаил апликација и користи македонски фонтови кои ти ги пратија погоре мислам
   
 11. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Средено:)

  Имаше опција за unicode како да го трансформира во кој јазик:)
   
Слични теми
 1. vlatkorun
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  58,485
 2. sasko_mitrevski
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,350
 3. kiko95
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,173
 4. Boyka
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,019
 5. Strumjan
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,739
Вчитување...

Сподели

Вчитување...