• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски фонт

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,169
27,672
kalco.ru
luge zasto nemozam da pisuvam na kirilica na forumov?

imam makeednska podrska na kom ali tuka nejke da pisuva
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Како нејки да пишува?:)
На други места можиш да пишиш со неа?
Пробај да ја disable и enable. Можи ќе ти заврши работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,674
Мислења
830,229
Членови
28,673
Најнов член
Nenad Mirovski
На врв Дно