Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Македонски е-книги

Статус
Затворена за нови мислења.

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Дали може некој да ми даде линк до колекција на е-книги на македонски јазик со било каква содржина. Ми требаат итно! Поздрав
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Зар постои такво нешто...

Еве идеја..може да почнеме и Ние во Македонија да пишуваме/преведуваме е-книги на македонски јазик...

Иначе во врска со темата..незнам јас, неможам да ти помогнам.
;)
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Јас не сум сретнал такво нешто. Ако некој најде одма нека пишува.
www.tutoriali.com се книги на српско-хрватски ако ти брка то работа.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Српски школски С туторијал од Nemanja Todić , Nemanja Todić е член на tehnoportal.net и ја има преведено книгата од англиски на српски... а од која книга на англиски незнам, пошто ги има многу
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Зар постои такво нешто...

Еве идеја..може да почнеме и Ние во Македонија да пишуваме/преведуваме е-книги на македонски јазик...

Иначе во врска со темата..незнам јас, неможам да ти помогнам.
;)


Сепак добра идеја, но незнам колку би била остварлива.
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
:bravo: Јас сум ин...

Епа сите што се заинтересирани, може да почнат да пишуваат на одредени теми, не мора да чекаат на посебна покана. Само да имаме негде место (дали на борумов или на страната на _EAX да си напишеме кој за која тема почнал да пишува, за да не пишуваат двајца на иста тема.) Еве јас ке напишам туториалче за Grid компјутинг, баш тоа сега учам/читам :)
 

токси

Intern
4 септември 2007
8
0
Српски школски С туторијал од Nemanja Todić , Nemanja Todić е член на tehnoportal.net и ја има преведено книгата од англиски на српски... а од која книга на англиски незнам, пошто ги има многу

Хех, као аутор наведеног туториала потпуно се слажем са предложеним штивом ;)


ПС. Врло ме је пријатно изненадило да разумем вас Македонце а и то што већина пише ћирилицом а не латиницом. Надам се да и ви мене разумете.

Поздрав свима.:baknezh:
 
23 јули 2007
338
9
Јас имам напишано (преведено) WindowsXp и WordXp за апсолутни почетници. Ако не ја злоупотребувате можам да Ви ја пратам
 

D

Администратор
31 март 2007
3.915
3.993
www.iwmnetwork.com
Јас имам напишано (преведено) WindowsXp и WordXp за апсолутни почетници. Ако не ја злоупотребувате можам да Ви ја пратам

Ako ne ja zloupotrebuvaat? :)
Dali gi imash pravata da gi prevedesh? Dokolku gi nemash, dali znaesh deka vekje si napravil zloupotreba. :)
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Јас имам напишано (преведено) WindowsXp и WordXp за апсолутни почетници. Ако не ја злоупотребувате можам да Ви ја пратам

lol ти веќе ја злоупотреби и што доби? ... ништо
и тој ако го злоупотреби? ... ќе добие пак ништо :))
 
23 јули 2007
338
9
Како прво ништо немам злоупотребено затоа што не се работи за класичен превод на книга од еден автор туку за збир од повеќе книги што сум ги прочитал и комплетно целиот текст и слики во неа се мое дело. Како второ истата ја имам изработено за моја лична употреба т.е да можат моите деца и моите блиски да учат од неа а не за комерцијални цели. Ви благодарам
 
23 јули 2007
338
9
И не знам во кој закон пишува дека не смееш да користиш туѓа литература при пишување на било која книга!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.069
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно