Македонски Џип (Land Rover)

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
2r6infc.jpg

Кажете ми што мислите ...
Сеуште не е готов и треба да се доврши :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ти ја правеше колава,или само текстот,иначе требаше да пишеш дека е за ГТА,и стави Македонско знаме,регистрација,,да личи на македонска :)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Ако веќе правиш скин за полицајска кола, зошто не фатиш да правиш скин за Сhrysler Ѕtratus? :D Ја мислам би било многу подобро доколку можеш така да направиш, и како што кажа Stane, да има МК таблички, ама од полицајските :D.

Иначе, ова до сега како е сработено ме бендисува :bravo:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Како додаток, види ја темата „ГТА Македонија„ , во неа има веќе направено полициски џип, па може ќе добиеш инспирација од таму.
 

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Ќе видам...Ќе направам и Крајслер само треба да најдам полициски тамблички....Некој ако има да даде слика од нив =)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Јас само ова успеав да најдам:

krajsler_pajak.vn.jpg


Може да видеш чисто како од прилика да биде, или најди некоја готова табличка и само одозгора стави ги овие бројки. :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,470
29,245
kalco.ru
Ќе видам...Ќе направам и Крајслер само треба да најдам полициски тамблички....Некој ако има да даде слика од нив =)

Другар земи дигиталката иди до најблиската станица сликни си каква сакаш слика....Само пази ако те видат ќе биде гадно:))
 

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Јас само ова успеав да најдам:

krajsler_pajak.vn.jpg


Може да видеш чисто како од прилика да биде, или најди некоја готова табличка и само одозгора стави ги овие бројки. :)

Фала многу...
Неможам да работам ама пак фала што проба...

BTW точен моден на колата?
 

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
525286koli police kon golema.jpg

собраќајна полиција не е нешто само тоа можеф да наам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,043
Мислења
870,711
Членови
30,375
Најнов член
dzoni77764
На врв Дно